Weekend ze sportami walki w polskiej telewizji

Pora na kolejny weekend napakowany galami sportów walki, których transmisje zobaczymy w polskiej telewizji. Najciekawiej zapowiada się gala boksu w Kościerzynie. Bellator 267, Londyn, Anglia. Podczas piątkowej gali w walce wieczoru będziemy mogli dostrzec Douglasa Limę (32-9-0) i Michaela Page’a […]

Pora na kolejny weekend napakowany galami sportów walki, których transmisje zobaczymy w polskiej telewizji. Najciekawiej zapowiada się gala boksu w Kościerzynie.

Bellator 267, Londyn, Anglia. Podczas piątkowej gali w walce wieczoru będziemy mogli dostrzec Douglasa Limę (32-9-0) i Michaela Page’a (19-1-0). Jest to drugie starcie zawodników, bowiem pierwsze odbyło się podczas Bellatora 221. Lima we wcześniejszym pojedynku rozłożył na łopatki Page’a po jednym celnym low kicku oraz sierpie na szczęke. Lima jest trzykrotnym posiadaczem pasa w wadze półśredniej, a ten pojedynek może być preambułą do walki o pas. Bardzo zmotywowany jest ,,Venom”, który nie chce przegrać długo wyczekiwanego rewanżu. Do okrągłej klatki wejdą zawodnicy z czuba tabeli, zatem nie można przegapić tej konfrontacji.

Rocky Boxing Night, Kościerzyna. Prawdziwy boks na antenach Polsatu. Zawodnicy wagi ciężkiej staną naprzeciwko siebie w kwadratowym ringu. Walka Mateusza Cielepały i Kamila Sokołowskiego została mianowana starciem wieczoru. Mateusz jest młodszy od rywala aż o siedem lat, zatem to będzie walka między młodością i stylem. Sokołowski jest weteranem RBN i obecnie jednym z najlepszych zawodników królewskiej dywizji.
W trakcie swojej ostatniej walki wyjadacz jednogłośnie przegrał na punkty i tą walką będzie próbował przełamać niekorzystną passę. Spekulowano, że werdykt był niepoprawny, ale nie ma sensu rozpaczać nad rozlanym mlekiem. Sokołowski jest wyśmienitym zawodnikiem, który nie raz miażdżył dużo lepszych rywali i właśnie z tego powodu jest on faworytem starcia.

W sobotę na malowniczej arenie Wembley odbędzie się starcie dwóch wyśmienitym pięściaży. W glorii chwały do ringu wejdzie Chris Eubank JR. wraz z Svenem Elb. W ten weekend na pewno nie zabraknie bokserskich zmagań na najwyższym poziomie. Niespełna tydzień temu odbyła się walka, o której mówi cały świat. Oczywiście nadchodząca walka nie będzie na poziomie poprzedniej, ale fanatycy tego sportu będą zachwyceni.

CZWARTEK – 30 WRZEŚNIA 2021

18:00 Magazyn BOXING WORLD WEEKLY 

Redakcja: Edward Durda, Marcin Jędrych
20:15 Magazyn KOLOSEUM 

Studio: Paulina Czarnota-Bojarska, Paweł Wyrobek – Karolina Owczarz, Marcin Tybura, Przemysław Saleta, Konrad Kaczmarkiewicz
22:10 Magazyn RING TVP SPORT 

Studio: Piotr Jagiełło, Sebastian Szczęsny – Albert Sosnowski, Wojciech Bartnik

PIĄTEK – 1 PAŹDZIERNIKA 2021

15:30 Rocky Boxing Night, Kościerzyna: WAŻENIE na żywo


18:30 Bellator 267, Londyn, Anglia: DOUGLAS LIMA – MICHAEL PAGE 
*(od 22:30 także w TVP Sport)

Komentarz: Patryk Prokulski, Maciej Turski

19:00 WBO Intercontinental, Mediolan, Włochy: DANIELE SCARDINA – JÜRGEN DOBERSTEIN na żywo

19:55 HFO, Kleszczów: GALA 

Komentarz: Piotr Jagiełło – Daniel Dziubicki (z Kleszczowa)
Reporter: Anna Kozińska

SOBOTA – 2 PAŹDZIERNIKA 2021

19:00 Rocky Boxing Night, Kościerzyna: MATEUSZ CIELEPAŁA  KAMIL SOKOŁOWSKI na żywo
*(od 20:00 także w Super Polsat)


20:05 Gala Boksu, Londyn, Anglia: STUDIO na żywo
*(również o 23:20)

Studio: Sebastian Szczęsny – Albert Sosnowski

20:30 Gala Boksu, Londyn, Anglia: CHRIS EUBANK JR.  SVEN ELBIR na żywo

Komentarz: Piotr Jagiełło – Janusz Pindera

21:00 Makowski FC Tournament, Zielona Góra: GALA na żywo

NIEDZIELA – 3 PAŹDZIERNIKA 2021

01:00 UFC Fight Night 193, Las Vegas, USA: THIAGO SANTOS – JOHNNY WALKER