Węgry 1:1 Holandia – skrót meczu. Podział punktów w Budapeszcie!

Cody Gakpo | Holandia 2024

Remisem 1:1 zakończył się mecz 3. kolejki Ligi Narodów UEFA pomiędzy Węgrami a Holandią. W pierwszej połowie gospodarzy na prowadzenie wyprowadził Roland Sallai, a w 83. minucie do remisu doprowadził Denzel Dumfries.

Od samego początku potyczka Węgier z Holandią była bardzo wyrównana. Obie drużyny atakowały bramkę rywala i miały swoje dogodne bramkowe sytuacje. Jedną z nich w 32. minucie wykorzystał Roland Sallai i gospodarze wyszli na prowadzenie. Do przerwy był to jedyny gol, a w drugiej połowie obraz meczu zdecydowanie się zmienił. Wyraźną przewagę mieli Holendrzy, którzy jednak byli nieskuteczni i trudno było im stan rywalizacji wyrównać. Na domiar złego w 79. minucie z boiska wyleciał Virgil Van Dijk i Oranje kończyli ten mecz w dziesiątkę. Mimo tego udało im się doprowadzić do remisu w 83. minucie, bo bramkarza pokonał Denzel Dumfries. Ostatecznie to trafienie ustaliło wynik końcowy meczu i starcie w Budapeszcie zakończyło się remisem 1:1.