Wielka europejska piłka do końca 2021 roku w Telewizji Polsat!

Jak się dowiedzieli dziennikarze portalu TakSięGra, Telewizja Polsat uzyskała nowe prawa sportowe, a konkretnie dotyczą one transmitowania spotkań europejskiej piłki nożnej na poziomie reprezentacyjnym w latach 2017-2021. W przetargach na eliminacje UEFA EURO 2020, eliminacje Mistrzostw Świata 2022 (strefy UEFA), […]

Jak się dowiedzieli dziennikarze portalu TakSięGra, Telewizja Polsat uzyskała nowe prawa sportowe, a konkretnie dotyczą one transmitowania spotkań europejskiej piłki nożnej na poziomie reprezentacyjnym w latach 2017-2021.


W przetargach na eliminacje UEFA EURO 2020, eliminacje Mistrzostw Świata 2022 (strefy UEFA), Ligę Narodów w sezonie 2018/19 oraz 2020/21 (wraz z meczami Final Four) i pozostałe mecze międzynarodowe wystartowała stacja należąca w 100% do Cyfrowego Polsatu. Po rozmowach redaktorów press.pl z przedstawicielami Polsatu można wywnioskować, że jest coś na rzeczy, ale na detale jeszcze jest za wcześnie.

Telewizja Polska na ten moment ma już prawa do pokazywania wyżej wymienionych wydarzeń oraz także do Mistrzostw Świata 2018, UEFA EURO 2020 i Mistrzostw Świata 2022. Polsatowi kończą się prawa do transmitowania reprezentacji Polski w piłce nożnej wraz z eliminacjami do Mistrzostw Świata 2018.

Na ten moment wiadomo, że Polsat pewne prawa zakupił, ale sama stacja nie chcę przyznać jakie konkretnie i w jakim zakresie byłby te prawa nadawane. Jeśli pojawią się szczegóły w tej sprawie poinformujemy Państwa.

Aktualizacja 13.09.2016

Jest oficjalna informacja ze strony Polsatu na temat nowych praw wraz ze szczegółami.

Łącznie do 2022 roku stacja pokaże blisko tysiąc spotkań w obu cyklach eliminacyjnych i w Lidze Narodów. W czerwcu 2017 roku anteny Polsatu będą transmitowały, odbywające się w Polsce, UEFA European Under-21 Championship 2017 (Mistrzostwa Europy U-21). Wśród 12 drużyn, wystąpi również reprezentacja Polski w składzie z Arkadiuszem Milikiem, Piotrem Zielińskiem, Bartoszem Kapustką i Karolem Linettym.

Mecze eliminacyjne do dwóch turniejów (European Qualifiers)

Zakupiony pakiet obejmuje wszystkie pola eksploatacji, łącznie z Internetem i telefonią komórkową. Do 2022 roku kibice na naszych antenach zobaczą mecze eliminacyjne do Euro 2020 i Mundialu 2022 roku z udziałem 54 reprezentacji. W każdym cyklu eliminacyjnym będzie to niemal 300 meczów o punkty, zawsze w jakości HD.

Liga Narodów UEFA (UEFA Nations League)

W pakiecie znalazły się również nowe rozgrywki UEFA – Liga Narodów, w której wystąpią wszystkie europejskie federacje podzielone na cztery ligowe poziomy A, B, C i D, zgodnie z ich miejscem w rankingu UEFA. Prestiżowa formuła tych rozgrywek z pewnością uatrakcyjni rywalizację reprezentacji narodowych. Polsat i kanały sportowe grupy pokażą dwie edycje Ligi Narodów w latach 2018/19 i 2020/21 łącznie z finałowym turniejem Final Four, w którym zagrają cztery najlepsze drużyny z poziomu A. Co najważniejsze, czterem najwyżej sklasyfikowanym reprezentacjom w Lidze Narodów w 2019 roku, które nie zakwalifikowały się do turnieju finałowego w eliminacjach, to właśnie Liga Narodów da przepustkę do finałów Euro 2020 roku.

Blisko 1000 meczów w pakiecie

Podsumowując w blisko tysiącu spotkań, które anteny Polsatu pokażą do 2022 roku, na kibiców czekać będą mecze klasowych europejskich drużyn Niemiec, Portugalii, Hiszpanii, Francji, Włoch czy Anglii, zawsze na żywo wszystkie mecze zespołów z „polskiej grupy” oraz spotkania Polaków w retransmisjach nadawanych maksymalnie do czterech godzin po zakończeniu spotkania. Tylko u nas, każdego dnia meczowego kibice zobaczą magazyn ze skrótami i wszystkie bramki.

Mistrzostwa U-21 na antenach Polsatu (European Under-21 Championship 2017)

Miłą niespodzianką dla kibiców będzie informacja, że Telewizja Polsat, uatrakcyjniając pakiet posiadanych praw, pokaże również Mistrzostwa Europy U-21. Po wieloletnich staraniach PZPN, UEFA przyznała organizację turnieju Polsce, który po Euro 2012 będzie drugą w historii tak dużą imprezą piłkarską, która odbędzie się w naszym kraju. Telewizja Polsat będzie oficjalnym nadawcą turnieju i producentem sygnału telewizyjnego do wszystkich krajów, które będą transmitować mistrzostwa. Nasze anteny pokażą wszystkie mecze, tej kolejnej organizowanej w Polsce, prestiżowej imprezy sportowej. W czerwcu na stadionach w Lublinie, Kielcach, Bydgoszczy, Gdyni, Tychach i Krakowie zobaczymy 12 najlepszych zespołów Starego Kontynentu, w tym, w roli gospodarza, reprezentację Polski z młodymi gwiazdami kadry Adama Nawałki: Arkadiuszem Milikiem, Piotrem Zielińskiem, Bartoszem Kapustką i Karolem Linettym. Polscy kibice będą mogli zobaczyć na żywo następów wielkich piłkarzy Zinedine’a Zidane’a, Luísa Figo, Raúla Gonzáleza czy Franka Lamparda, którzy swoje błyskotliwe kariery rozpoczynali właśnie podczas Mistrzostw Europy U-21. Po sukcesie naszej pierwszej reprezentacji na Euro 2016 we Francji, możemy liczyć, że ich młodsi następcy również pokażą się z dobrej strony i powalczą o awans do strefy medalowej. Turniej rozpocznie się 16 czerwca w Lublinie. Finał 30 czerwca w Krakowie na stadionie Cracovii.

źródło: informacja prasowa Polsatu

Więcej na temat praw sportowych w podstronie >>> http://taksiegra.pl/prawa-sportowe/

About Zygmunt Wiśniewski