Wielka forma Dumy Katalonii! Girona 1:4 FC Barcelona – skrót meczu (WIDEO)

Lamine Yamal | FC Barcelona 2023

5 rozegranych spotkań, komplet punktów i 17 bramek. W imponującej formie wydaje się być FC Barcelona, po objęciu drużyny przez Hansi Flicka. Dziś, po wygranej w wyjazdowym meczu z Gironą 4:1, Katalończycy dopisali na swoje konto kolejne trzy punkty.

Pierwsza połowa wyłoniła głównego bohatera w postaci Lamine Yamala. O tym, jakiej skali fenomenem jest ten 17-latek, nie ma nawet sensu się rozwodzić – to rzecz absolutnie oczywista. Genialna forma Hiszpana pozwoliła na to, by w pierwszych 45 minutach zanotować dwa trafienia i sprawić, że na półmetku kompletnie bezradna ekipa gospodarzy musi liczyć nie tylko na jakiś cudowny błysk, ale i rozluźnienie ze strony Barcy. Warto zanotować, że przy okazji drugiego trafienia, Yamalowi asystował nie kto inny, jak Robert Lewandowski.

Wspomniane rozluźnienie jednak w żadnym wypadku nie nastąpiło. 47. i 64. minuta to trafienia kolejno Daniego Olmo i Pedriego, a Girona musiała zadowolić się jedynie honorową bramką, ustrzeloną przez Stuaniego dziesięć minut przed końcem podstawowego czasu gry. Mecz zakończył się wynikiem 1:4, a Barcelona umacnia się na fotelu lidera La Ligi.