Wielkie emocje w Paryżu – Iga Świątek wygrywa z Iriną Begu!

Iga Świątek zagra w drugiej rundzie turnieju olimpijskiego w Paryżu po zwycięstwie nad Iriną Begu 6:2, 7:5. Rumunka sprawiła jednak naszej zawodniczce niemałe problemy, a sam mecz był wyjątkowo emocjonujący.

Mimo pozycji absolutnej faworytki, były momenty, w którym Polce zapewne szybciej zabiło serce. Choćby wtedy, gdy podczas pierwszego setu Begu doprowadziła do wyrównania zamieniając wynik 0:2, na 2:2. Później jednak Iga nie dała szans rywalce, zamykając set bez utraty kolejnego punktu.

Drugi set był już znacznie bardziej wyrównany. 136. tenisistka rankingu WTA zrobiła wszystko, aby sprawić w Paryżu sensację, jednak ostatecznie to Świątek mogła cieszyć się z wywalczonego w końcówce zwycięstwa.

W kolejnej rundzie Iga Świątek zmierzy się z Nadią Podorską (85. WTA), lub Diane Perry (52. WTA).