Wielkie emocje w Udine: Udinese 2:3 Inter Mediolan – skrót meczu (WIDEO)

Lautaro Martinez | Inter Mediolan 2024

Inter Mediolan górą w starciu z rewelacją pierwszych kolejek aktualnego sezonu Serie A – podopieczni Simone Inzaghiego pokonali Udinese Calcio 3:2, wyprzedzając jednocześnie swoich rywali bezpośrednio w tabeli.

Fragmentem szczególnie dynamicznym, była dziś pierwsza połowa spotkania. Wynik już w 1. minucie otworzył Frattesi, a gospodarze natychmiastowo zostali zmuszeni do odrabiania strat. W tej roli odnaleźli się jednak doskonale i dziesięć minut przed końcem podstawowego czasu pierwszej części meczu, gola na wagę wyrównania ustrzelił doświadczony Kabasele. Ostatecznie to jednak Inter postawił na swoim, a tuż przed gwizdkiem sygnalizującym przerwę, Lautaro Martinez wyprowadził Mediolańczyków na prowadzenie.

Tuż po rozpoczęciu drugiej połowy, Lautaro ponownie wpisał się na listę strzelców i wynik 3:1 utrzymywał się dość długo, jednak w 83. minucie nadzieje podopiecznym Kosty Runjaicia, przywrócił Lorenzo Lucca. Ostatecznie impuls ten okazał się niewystarczający, aby wyrwać dziś punkty Mistrzowi Włoch, a Inter wywiózł z trudnego terenu pełną pulę.