Włochy 2:2 Belgia – skrót meczu: Kapitalny comeback! (WIDEO)

Lukaku-i-De-Bruyne

Mecz pomiędzy reprezentacją Włoch, a Belgii, to bez wątpienia jeden z hitów trzeciej kolejki Ligi Narodów UEFA. Tym razem ranga obydwu drużyn przełożyła się na poziom widowiska – mecz skończył się wynikiem 2:2, a emocji absolutnie nie brakowało.

W pierwszych minutach wydawało się, że to gospodarze, uchodzący zresztą za faworytów, są dziś lepiej dysponowani. Zresztą, zwrot „w pierwszych minutach” można w tym przypadku zinterpretować dosłownie, ponieważ pierwsze trafienie padło jeszcze przed upływem pierwszej meczowej minuty. Głównym bohaterem akcji okazał się Andrea Cambiaso.

Włosi ani myśleli się zatrzymywać. W 24. minucie mieliśmy już 2:0 – wynik podwyższył Retegui.

Później jednak wydarzyło się coś, co jak się wydaje, kompletnie wybiło gospodarzy z rytmu. Czerwoną kartkę, po brutalnym faulu, obejrzał Lorenzo Pellegrini, a Włosi w dziesiątkę byli już wyłącznie cieniem siebie z pierwszej fazy spotkania. Zaledwie cztery minuty po tym, jak 28-latek został zesłany na trybuny, bramkę kontaktową zdobył De Cuyper.

Obraz drugiej połowy był już zupełnie inny – na niekorzyść podopiecznych Luciano Spalettiego. Trzeba podkreślić, że druga część rywalizacji była generalnie znacznie mniej dynamiczna, jednak gdyby już pokusić się o wskazanie drużyny pewniejszej, to wszelkie argumenty przemawiają za Belgami. I taki stan rzeczy znalazł swoje odzwierciedlenie w wyniku. Jedynym golem, który padł w tej fazie spotkania, był ten zdobyty w 61. minucie przez Trossarda, a końcowy wynik to 2:2.