Wspaniałe mecze EHF Ligi Mistrzów na antenie nc+ i Eleven Sports

Z jednej strony można żałować, że to będzie już ostatnia kolejka Ligi Mistrzów piłkarzy ręcznej przed przerwą zimową. Z drugiej strony należy się emocjonować 9. kolejką, a będzie czym. Do końca fazy grupowej jeszcze bardzo daleko, ale to spotkanie może […]

Do końca fazy grupowej jeszcze bardzo daleko, ale to spotkanie może przesądzić o 1. miejscu w grupie B. Vive Tauron Kielce zechce zrewanżować się za bolesną porażkę w Skopje. Wtedy to Vardar pokonał obrońców tytułu 40:36. Jednak ostatnio mistrzowie Polski dogonili w tabeli zespół mistrza Macedonii. Vardar przegrał u siebie z Rhein-Neckar Loewen, a Vive po raz drugi ograło Zagrzeb. Kolejny atutem zespołu Talanta Dujszebajewa jest brak zmęczenia podróżami w ostatnim czasie. Pierwszy mecz z Vardarem był jednym z przystankiem Vive w podróży po Europie. Teraz od zwycięstw z PPD Zagrzeb i Wybrzeżem Gdańsk po starcia z Vardarem i Wisłą Płock kielczanie będą grać przed własną publicznością. Stawka meczu jest olbrzymia, gdyż zwycięzca mocno przybliży się do zwycięstwa grupy B, a przegrany zmniejszy swoje szanse na bezpośredni awans do ćwierćfinału.

Mecz Wisły Płock z Kadetten został opóźniony z powodu odpalania w BBC Arena pirotechniki przez kibiców Nafciarzy. Końcowym rezultatem meczu Wisła także nie może się chwalić. Pierwsza bramka w meczu padła dopiero w 8. minucie. Płocczanie długo prowadzili i zanosiło się na podobny przebieg meczu do spotkania w Płocku. Niestety nic z tych rzeczy. Skuteczność zawodników Orlenu Wisły spadła, a w drużynie ze Szwajcarii kapitalnie grali Gabor Csaszar oraz zastępujący kontuzjowanego Michała Szybę Ron Delhees. Wisła mogła zdobyć bardzo ważne 2 punkty, ale przegrała i tak się nie stało. Kolejnym rywalem zespołu Piotra Przybeckiego będzie THW Kiel, które w Płocku doznało porażki. Ostatnio Zebry wysoko przegrały u siebie z Flensburgiem, aby trzy dni później we Flens Arenie skutecznie się zrewanżować. Kolejnym celem niemieckiego zespołu jest rewanż w meczu z Wisłą Płock.

Podobnie jak w meczu Vive z Vardarem tak i w spotkaniu Barcelony z PSG stawką będzie pozycji lidera przed przerwą w rozgrywkach. Obydwa zespoły zgromadziły do tej pory 14 punktów zaliczając do jednej porażce. Katalończycy przegrali właśnie z Paryżem, a PSG uległo Kilonii. PSG jest mocno podbudowane po dwóch zwycięstwach z Veszprem. Barcelona będzie chciała wykorzystać atut własnej hali. My jako kibice reprezentacji Polski liczymy na dobry mecz Kamila Syprzaka.

Jak dotąd PPD Zagrzeb pomimo zwycięstwa z Vardarem nie może opuścić ostatniego miejsca w grupie B. O drugie zwycięstwo będzie Chorwatom niezwykle ciężko, gdyż ich rywalem będzie Rhein-Neckar Loewen. Mistrzowie Niemiec po pokonaniu Vardar mają ambicje nawet na wygranie grupy. Obecnie 4. zespół grupy B od lidera dzieli tylko jeden punkt. W meczu tych zespołów we Frankfurcie Zagrzeb postraszył Lwy, ale nie zdobył żadnego punktu.

pasek2

CZWARTEK – 1 GRUDNIA 2016

18:55 Velux EHF Liga Mistrzów – grupa B: PPD ZAGRZEB – RHEIN NECKAR LOWEN na żywo