Wyścigi F2 i F3 na Mugello w Polsacie Sport Extra i Polsacie Sport News

Włoski tor Mugello będzie areną weekendowych zmagań kierowców F2 i F3. Dla tej drugiej serii będzie to ostatnia runda sezonu 2020.  Na Mugello rozstrzygną się losy tytułu mistrzowskiego w Formule 3. Na chwilę obecną liderem w tabeli jest Oscar Piastri. […]

Włoski tor Mugello będzie areną weekendowych zmagań kierowców F2 i F3. Dla tej drugiej serii będzie to ostatnia runda sezonu 2020. 

Na Mugello rozstrzygną się losy tytułu mistrzowskiego w Formule 3. Na chwilę obecną liderem w tabeli jest Oscar Piastri. Australijski kierowca będący zawodnikiem zespołu Prema Racing zgromadził 160. punktów. W walce o główne trofeum jego najpoważniejszym konkurentem jest Logan Seargent, którego strata wynosi osiem punktów. Maksymalna pula do zdobycia, w przypadku dwóch wygranych wyścigów to 40 oczek. W grze o tytuł mistrzowski pozostają także  Theo Pourchaire i Liam Lawson. Rywalizacja powinna być zacięta i niewykluczone, że mistrza serii F3 poznamy dopiero po zakończeniu niedzielnej rywalizacji.

Do końca sezonu daleko mają jeszcze zawodnicy Formuły 2. Oprócz nadchodzących zmagań we Włoszech, przystąpią oni do rywalizacji jeszcze w Soczi i dwukrotnie w Bahrajnie. Zatem ściganiem w F2 będziemy emocjonować się do 6 grudnia. Tutaj sytuacja w klasyfikacji generalnej wygląda równie ciekawie. Nie ma zdecydowanego faworyta i wielu kierowców może jeszcze starać się o końcowy sukces. Aktualnie prowadzi Callum Ilott, który triumfował podczas ostatniej odsłony zmagań. Tuż za Brytyjczykiem znajduje się Mick Schumacher. Syn słynnego kierowcy Formuły 1 traci do lidera zaledwie sześć punktów. Z kolei trzy punkty za Niemcem znajduje się jego kolega z zespołu Prema Racing Robert Szwarcman.

SOBOTA –  12 WRZEŚNIA 2020

10:25 Formuła 3 – Grand Prix Toskanii: WYŚCIG 1 na żywo
Ipla
16:45 Formuła 2 – Grand Prix Toskanii: WYŚCIG 1 na żywo

NIEDZIELA – 13 WRZEŚNIA 2020

10:30 Formuła 3 – Grand Prix Toskanii: WYŚCIG 2 na żywo

11:55 Formuła 2 – Grand Prix Toskanii: WYŚCIG 2 na żywo
Ipla

About Michał Winiarczyk