Wyścigi Formuły 2 na Silverstone na antenach Polsatu Sport Extra i Polsatu Sport News

W weekend czeka nas czwarte w tym sezonie spotkanie z kierowcami startującymi w mistrzostwach Formuły 2. Tym razem areną zmagań będzie brytyjski tor Silverstone.  W kalendarzu na sezon 2021 odhaczyć można już zmagania w Bahrajnie, Monako i Azerbejdżanie. Po rozegraniu […]

W weekend czeka nas czwarte w tym sezonie spotkanie z kierowcami startującymi w mistrzostwach Formuły 2. Tym razem areną zmagań będzie brytyjski tor Silverstone. 

W kalendarzu na sezon 2021 odhaczyć można już zmagania w Bahrajnie, Monako i Azerbejdżanie. Po rozegraniu wyścigów w tych miejscach, na czele klasyfikacji generalnej znajduje się Guanyu Zhou. Chiński kierowca zespołu UNI-Virtuosi Racing, którego mogliśmy ostatnio oglądać podczas treningu Formuły 1, zgromadził 78. punktów. Zaledwie pięć punktów za nim znajduje się Oscar Piastri z ekipy Prema Racing. Chińczyka w tym roku dwukrotnie oglądaliśmy na najwyższym stopniu podium, a Australijczyk na razie raz mógł odśpiewać hymn swojego kraju.

Teraz kierowcy przenoszą się do Wielkiej Brytanii. Na torze Silverstone odbędzie się czwarty weekend wyścigowy tegorocznych zmagań Formuły 2. Tradycyjnie będziemy świadkami trzech wyścigów. Będziemy mogli je oglądać na dwóch antenach Polsatu, w Polsacie Sport News i w Polsacie Sport Extra. Zmagania skomentują Andrzej Borowczyk i Krystian Sobierajski.

SOBOTA – 17 LIPCA 2021

11:30 Formuła 2 – Grand Prix Wielkiej Brytanii: WYŚCIG 1 na żywo

Komentarz: Andrzej Borowczyk – Krystian Sobierajski

20:30 Formuła 2 – Grand Prix Wielkiej Brytanii: WYŚCIG 2 

Komentarz: Andrzej Borowczyk – Krystian Sobierajski


NIEDZIELA – 18 LIPCA 2021

12:00 Formuła 2 – Grand Prix Wielkiej Brytanii: WYŚCIG 3 na żywo

Komentarz: Andrzej Borowczyk – Krystian Sobierajski

About Michał Winiarczyk