Wyścigi Formuły 3 na Hungaroringu w Polsacie Sport Extra

Przed nami kolejny weekend z wyścigami Formuły 3. Po blisko miesięcznej przerwie młodzi kierowcy powracają na tor wyścigowy. Zmagania odbędą się pod Budapesztem.  Trwający sezon Formuły 3 do tej pory został zdominowany przez włoskie i francuskie zespoły. Wszystkie rozegrane wyścigi […]

Przed nami kolejny weekend z wyścigami Formuły 3. Po blisko miesięcznej przerwie młodzi kierowcy powracają na tor wyścigowy. Zmagania odbędą się pod Budapesztem. 

Trwający sezon Formuły 3 do tej pory został zdominowany przez włoskie i francuskie zespoły. Wszystkie rozegrane wyścigi padły łupem ekip ART Grand Prix, Prema Racing i Trident. Nieco bardziej międzynarodowo wygląda sytuacja w tabeli zwycięzców. Dwukrotnie na najwyższym stopniu podium stawał tylko Aleksandr Smolyar. Pozostałe odsłony rywalizacji w wykonaniu Rosjanina były jednak na tyle słabe, że zajmuje on dopiero szóste miejsce w klasyfikacji generalnej. Na jej czele znajduje się natomiast Dennis Hauger. Norweski kierowca już sześciokrotnie stawał na podium. Dobre lokaty pozwoliły mu uzbierać 115 punktów. Drugi w mistrzostwach, Frederik Vesti zgromadził 74 punkty. Różnica pomiędzy liderem a wiceliderem na tym etapie sezonu jest zatem całkiem spora. W dalszej części stawki sytuacja jest już bardziej wyrównana. Vestiego z piątym w tabeli Victorem Martinsem dzieli zaledwie 8 punktów.

W weekend czekają nas trzy wyścigi Formuły 3. Tradycyjnie kierowcy przystąpią do dwóch wyścigów sprinterskich i wyścigu głównego. Dotychczasowe zmagania przyniosły wiele ciekawych sytuacji i dynamiczną rywalizację, niepozwalającą na oderwanie wzroku od ekranów. Mamy nadzieje, że podobnie będzie już w sobotę i niedzielę. Relacje z wyścigów przeprowadzi stacja Polsat Sport Extra.

SOBOTA – 31 LIPCA 2021

10:30 Formuła 3 – Grand Prix Węgier: WYŚCIG 1 na żywo

Komentarz: Andrzej Borowczyk, Krystian Sobierajski

20:30 Formuła 3 – Grand Prix Węgier: WYŚCIG 2 

Komentarz: Andrzej Borowczyk, Krystian Sobierajski

NIEDZIELA – 1 SIERPNIA 2021

10:40 Formuła 3 – Grand Prix Węgier: WYŚCIG 3 na żywo

Komentarz: Andrzej Borowczyk, Krystian Sobierajski

About Michał Winiarczyk