Wyścigi NASCAR w Loudon na antenach Sportklubu i Motowizji

W ten weekend czeka nas ostatnie spotkanie z wyścigami serii NASCAR przed przerwą spowodowaną Igrzyskami Olimpijskimi. W sobotę emocjonować się będziemy zmaganiami NASCAR Xfinity Series, a w niedzielę przyjdzie pora na główne danie weekendu – wyścig NASCAR Cup Series.  Fani […]

W ten weekend czeka nas ostatnie spotkanie z wyścigami serii NASCAR przed przerwą spowodowaną Igrzyskami Olimpijskimi. W sobotę emocjonować się będziemy zmaganiami NASCAR Xfinity Series, a w niedzielę przyjdzie pora na główne danie weekendu – wyścig NASCAR Cup Series. 

Fani wyścigów samochodowych w wydaniu amerykańskim już zacierają ręce przed nadchodzącymi zmaganiami na obiekcie New Hampshire Motor Speedway. Wyścig Foxwoods Resort Casino 301 rozgrywany jest od 1993 roku. Zwycięzcą ostatniej edycji został Brad Keselowski w barwach Team Penske. Pokonanie 301 okrążeń zajęło mu przeszło trzy godziny i dziesięć minut. W tym roku amerykański kierowca plasuje się na dziesiątej pozycji w klasyfikacji generalnej. Ma na swoim koncie zwycięstwo podczas wyścigu GEICO 500. Na czele tabeli znajduje się Denny Hamlin, który w miniony weekend zajął trzynastą pozycję w Hampton.

Na tym samym torze do rywalizacji przystąpią kierowcy startujący w NASCAR Xfinity Series. Ich zmagania będą nosiły nazwę Ambetter Get Vaccinated 200. W tej serii na prowadzeniu z dużą przewagą wciąż znajduje się Austin Cindric. Amerykanin nie ma jednak najlepszego humoru po minionym weekendzie. Dopiero dziesiąte miejsce to z pewnością wynik poniżej jego oczekiwań. Jak będzie teraz?

SOBOTA – 17 LIPCA 2021

21:00 NASCAR Xfinity Series, Loudon, USA: WYŚCIG na żywo

Komentarz: Michał Olszak


NIEDZIELA – 18 LIPCA 2021

21:00 NASCAR, Loudon, USA: WYŚCIG na żywo

Komentarz: Szymon Tworz – Michał Budziak

About Michał Winiarczyk