Wyścigi serii NASCAR w Indianapolis na antenach Sportklubu i Motowizji

Drogowa wersja toru Indianapolis będzie w ten weekend bardzo oblegana. Oprócz IndyCar Series, będzie na niej ścigała się także seria NASCAR. Liczymy na dobre widowisko.  Tor Indianapolis to bardzo dobrze znany obiekt w Stanach Zjednoczonych. Świetnie znają go kierowcy startujący […]

Drogowa wersja toru Indianapolis będzie w ten weekend bardzo oblegana. Oprócz IndyCar Series, będzie na niej ścigała się także seria NASCAR. Liczymy na dobre widowisko. 

Tor Indianapolis to bardzo dobrze znany obiekt w Stanach Zjednoczonych. Świetnie znają go kierowcy startujący w zmaganiach pod szyldem NASCAR. Jednak w najbliższy weekend rywalizacja po raz pierwszy w historii odbywać się będzie na drogowej nitce obiektu. Była ona wykorzystywana do zmagań NASCAR Xfinity Series, ale dla NASCAR CUP Series będzie to debiut.

Jedno okrążenie drogowej wersji toru Indianapolis mierzy 2,439 mili. W głównej serii NASCAR kierowcy pokonają 82 okrążenia, a przedstawiciele NASCAR Xfinity Series o dwadzieścia mniej. Kto triumfował tydzień temu? W Nowym Jorku najlepsi okazali się Kyle Larson i Ty Gibbs. Czy powtórzą wyniki także w ten weekend?

SOBOTA – 14 SIERPNIA 2021

22:00 NASCAR Xfinity Series, Indianapolis, USA: WYŚCIG na żywo

Komentarz: Michał Olszak


NIEDZIELA – 15 SIERPNIA 2021

19:00 NASCAR, Indianapolis, USA: WYŚCIG na żywo

Komentarz: Szymon Tworz – Michał
 Budziak

About Michał Winiarczyk