Xabi Alonso jest gotowy zaakceptować ofertę objęcia stanowiska trenera Liverpoolu, jednak stawia istotny warunek dotyczący wpływu na planowanie i budowę składu. Nie zgodzi się również na rozpoczęcie pracy przed zakończeniem bieżącego sezonu.
Warunki oferty i oczekiwania Alonso
Jak podaje niemiecki dziennik „Bild”, władze Liverpoolu zidentyfikowały Xabiego Alonso jako najodpowiedniejszego kandydata na stanowisko menedżera. Alonso ma przyjąć propozycję klubu pod warunkiem, że otrzyma znaczący wpływ w planowaniu i budowaniu składu, co miało mu zostać obiecane także podczas pracy w Realu Madryt, ale ostatecznie klub nie uwzględnił jego preferencji dotyczących transferów.
Hiszpan stanowczo nie zgodzi się na objęcie posady przed końcem obecnego sezonu.
Zaangażowanie Michaela Edwardsa i przebieg negocjacji
Według „Bild” jedną z kluczowych postaci w staraniach o Alonso jest Michael Edwards, który od początku rozmów po odejściu Jürgena Kloppa w 2024 roku utrzymywał kontakt z byłym piłkarzem Liverpoolu. Po zwolnieniu Alonso z Realu Madryt komunikacja między nimi się nasiliła, a Edwards aktywnie pracował nad jego sprowadzeniem na Anfield.
Władze Liverpoolu są przekonane, że Alonso potrafi nadać drużynie wyraźny charakter, wzmocnić jej mentalność i codziennie rozwijać zawodników, i że będzie znacznie skuteczniejszy na Anfield niż w Realu, gdzie trener musi częściej mierzyć się z kaprysami gwiazd.
Udostępnij w social mediach:Xabi Alonso is ready to join Liverpool, according to Alex Hesse of Bild. Alonso is ready to accept a suitable offer from the Reds.
His conditions include „influence over squad planning”, according to Hesse. pic.twitter.com/ZGk1mIImdK– DaveOCKOP (@DaveOCKOP) March 25, 2026
Musisz się zalogować, aby móc dodać komentarz.