XI SuperFinał Topligi PLFA w TVP Sport HD

Lipiec dla polskich futbolistów amerykańskich jest najważniejszy. To właśnie wtedy rozgrywany jest Superfinał Topligi futbolu amerykańskiego. Tak samo jak przed rokiem w wielkim finale zmierzą się Panthers Wrocław i Seahawks Gdynia. Transmisja w TVP Sport oraz na sport.tvp.pl. Nie ma […]

Lipiec dla polskich futbolistów amerykańskich jest najważniejszy. To właśnie wtedy rozgrywany jest Superfinał Topligi futbolu amerykańskiego. Tak samo jak przed rokiem w wielkim finale zmierzą się Panthers Wrocław i Seahawks Gdynia. Transmisja w TVP Sport oraz na sport.tvp.pl.

Nie ma w Polsce lepszych drużyn w ostatnich latach niż Panthers Wrocław i Seahawks Gdynia. Przez ostatnie 2 lata to właśnie te drużyny spotykały się w SuperFinale Topligi i w tym roku nie będzie inaczej. Wszystkie te spotkanie kończyły się zwycięstwem Jastrzębi z Gdyni. W zeszłym roku rezultatem 28:21. Jednak w tym roku faworytem są pantery. Wygrali sezon zasadniczy, miażdżąc nie kiedy rywali oraz są finalistami Final Four Ligi Mistrzów. W sezonie zasadniczym oba zespoły spotkały się raz, wtedy wygrali Seahawks 13:10. W drugiej części sezonu natomiast lepsi okazali się Panthers miażdżąc mistrzów polski 27:12.

W decydującym o prawo gry w SuperFinale meczu Panthers pokonali Warsaw Eagles 28:17. Seahawks pokonali nie bez kłopotów Primacol Lowlanders Białystok. Drużyna z Podlasia prowadziła już 13:0, żeby ostatecznie uznać wyższość obrońców tytułu 14:13. To idealnie pokazuje jaki przewrotny jest futbol amerykański. I to że Jastrzębie można pokonać w meczu o stawkę. Dla Panthers będzie to przygotowanie to wydarzenia jakie będzie za tydzień czyli Final Four Ligi Mistrzów, którego są gospodarzem.

Jak co roku nie zabraknie wielu atrakcji dla kibiców. PLFA chce w ten sposób promować swoją dyscypliną. Obok stadionie stanie miasteczko futbolu amerykańskiego, zespoły przed spotkaniem zagrzewać będą cheerlederki oraz orkiestra. Całość okrasi pokaz pirotechniki, a w przerwie meczu kibiców czeka konkurs o niezwykle atrakcyjną nagrodę, której organizator nie zdradza.

NIEDZIELA – 17 LIPCA 2016

19:45 Topliga Polskiej Ligi Futbolu Amerykańskiego – Finał: STUDIO na żywo
TVP Sport HDsport.tvp.pl

19:55
Topliga Polskiej Ligi Futbolu Amerykańskiego – Finał: PANTHERS WROCŁAW – SEAHAWKS GDYNIA na żywo
TVP Sport HDsport.tvp.pl

About 0a60d0xx