Niesamowita końcówka: Lyon 2:3 Olympique Marsylia – skrót meczu (WIDEO)

Pierre-Emerick Aubameyang | Olympique Marsylia 2024

Za nami absolutnie szalone spotkanie Lyonu przeciwko Marsylii, na Parc Olympique Lyonnais. Goście zwyciężyli 3:2, po niezwykle emocjonującej końcówce.

Zresztą, tych wspomnianych emocji nie brakowało również w pierwszej części spotkania. I to mimo faktu, że nie padł wówczas ani jeden gol. Już w 5. minucie drużynę Marsylii osłabił, zbierając drugą żółtą kartkę, Leonardo Balerdi, a tuż przed gwizdkiem sygnalizującym przerwę, „jedenastkę” zmarnował Lacazette.

Na pierwsze trafienienia, kibice musieli zatem jeszcze poczekać, jednak w tym przypadku cierpliwość popłaciła. W 53. minucie, gospodarzy na prowadzenie wyprowadził Caleta Car. Piętnaście minut później wyrównał Lirola, po czym niedługo przed zakończeniem podstawowego czasu, 27-latek asystował przy trafieniu Garcii.

Lyon nie powiedział jednak ostatniego słowa: w trzeciej minucie doliczonego czasu, wydawałoby się, że o trafienie na wagę remisu, pokusił się Cherki. Wynik remisowy, utrzymywał się jednak tylko przez krótką chwilę. Bohaterem meczu okazał się Jonathan Rowe, który jeszcze przed ostatnim gwizdkiem, zapewnił Marsylii zwycięstwo. Mecz zakończył się wynikiem 2:3.