Stal Mielec straciła dwa punkty. W 30. kolejce PKO BP Ekstraklasy drużyna Ivana Djurdjevicia zremisowała z Zagłębiem Lubin 2:2 po koszmarnym błędzie swojego bramkarza.
Stal zremisowała z Zagłębiem Lubin
Początek spotkania przebiegł bardzo spokojnie. Obie drużyny grały zachowawczo i uważnie z tyłu, przez co niewiele było składnych akcji i sytuacji podbramkowych. W pierwszym kwadransie Stal oddała dwa strzały na bramkę, a Zagłębie Lubin jeden. Blisko otwarcia wyniku Stal była w 20. minucie. Po dośrodkowaniu z lewej strony Kędziora piłka trafiła do Matthewa Guillaumiera, lecz ten uderzył wprost w bramkarza. Piłkarze Zagłębia usypiali i sporadycznie przechodzili do groźnych kontr, ale jak już to robili, to skutecznie. W 27. minucie po szybkim ataku całego zespołu Dawid Kurminowski strzelił na 1:0. Zagłębie już do końca pierwszej połowy nie oddało prowadzenia mimo usilnych prób Stali.
Stal podrażniona utratą gola po przerwie ruszyła do odrabiania strat. Wyrównującą bramkę zdobył Alvis Jaunzems po podaniu Łukasza Wolsztyńskiego. W kolejnych minutach minutach pierwsze skrzypce w drużynie Stali grali rezerwowi – Domański i Dadok. Ten pierwszy powinien podwyższyć wynik w 65. minucie, ale fatalnie przestrzelił. Z kolei minutę później drugi z wymienionych graczy otrzymał podanie, przyjął i pokonał Dominika Hładuna. Radość Stali nie trwała zbyt długo. Po kilkudziesięciu sekundach straciła gola w kuriozalny sposób. Niegroźne dośrodkowanie Bartłomieja Kłudki w pole karne próbował złapać Jakub Mądrzyk, ale zrobił to w tak nieudolny sposób, że wpadł z nią do bramki. Do końca meczu obie drużyny miały swoje szanse, lecz nie potrafiły ich wykorzystać. Ostatecznie spotkanie zakończyło się remisem 2:2. Dla Stali to dziesiąty mecz bez zwycięstwa.
Zagłębie prowadzi! Dawid Kurminowski otwiera wynik spotkania 💪
📺 Mecz ze Stalą możecie oglądać w CANAL+ SPORT 3 i w serwisie CANAL+: https://t.co/zr8n1cU2RX pic.twitter.com/uO58IZxZMs
— CANAL+ SPORT (@CANALPLUS_SPORT) April 28, 2025
Ależ się dzieje w Lubinie! Jaunzems i Dadok tchnęli nadzieje w serca kibiców Stali! 👀
📺 Mecz trwa w CANAL+ SPORT 3 i w serwisie CANAL+: https://t.co/zr8n1cU2RX pic.twitter.com/bufbF4g2QV
— CANAL+ SPORT (@CANALPLUS_SPORT) April 28, 2025
UPS 😱
Fatalna interwencja Mądrzyka i okazuje się, że prowadzenie Stali nie potrwało długo…
📺 Mecz trwa w CANAL+ SPORT 3 i w serwisie CANAL+: https://t.co/zr8n1cU2RX pic.twitter.com/0bxB3Cg1mb
— CANAL+ SPORT (@CANALPLUS_SPORT) April 28, 2025
Po 30. kolejkach Stal pozostaje w strefie spadkowej, zajmując 17. miejsce (26 pkt). Do pierwszego bezpiecznego miejsca traci już cztery punkty. Zagłębie Lubin z kolei plasuje się na 14. pozycji, mając sześć punktów przewagi nad strefą spadkową.
28.04.2025r., 30. kolejka PKO BP Ekstraklasy, KGHM Zagłębie Arena (Lubin)
Zagłębie Lubin – Stal Mielec 2:2 (1:0).
Jaunzems 55′, Dadok 65′ – Kurminowski 27′, Mądrzyk 66′
Udostępnij w social mediach:
Musisz się zalogować, aby móc dodać komentarz.