Zakończenie sezonu Formuły 2 na sportowych antenach Polsatu

Już w niedzielę zakończą się tegoroczne zmagania w Formule 2. Na prostej drodze do wywalczenia tytułu mistrzowskiego jest Oscar Piastri. Musi on jedynie postawić kropkę nad i. 

Oscar Piastri przed trzema wyścigami kończącymi sezon 2021 ma 51,5 punktu przewagi nad drugim w tabeli Robertem Szwarcmanem. Australijczyk podczas minionego weekendu odniósł dwa zwycięstwa i już wówczas mógł zapewnić sobie końcowy sukces. Niedzielny wyścig był jednak niecodzienny. Już na starcie doszło do groźnie wyglądającego wypadku, w którym uczestniczyli Theo Pourchaire i Enzo Fittipaldi. Rywalizacja na torze ograniczyła się do jedynie sześciu okrążeń, w związku z czym kierowcom przyznana została połowa punktów.

Przed ostatnią rundą znamy natomiast zwycięzcę  klasyfikacji zespołów. Został nim włoski zespół Prema Racing, w składzie którego znajdują się dwaj kierowcy otwierający tabelę mistrzostw – wspomnieni Oscar Piastri i Robert Szwarcman. Walka trwa jeszcze o pozostałe miejsca na podium. Aktualnie na drugiej pozycji plasuje się ekipa Carlin, a trzecie miejsce przypada zespołowi UNI-Virtuosi Racing.

SOBOTA – 11 GRUDNIA 2021

09:15 Formuła 2 – Grand Prix Abu Zabi: WYŚCIG 1 na żywo

Komentarz: Andrzej Borowczyk – Krystian Sobierajski

NIEDZIELA – 12 GRUDNIA 2021

01:00 Formuła 2 – Grand Prix Abu Zabi: WYŚCIG 2 

Komentarz: Andrzej Borowczyk – Krystian Sobierajski

09:55 Formuła 2 – Grand Prix Abu Zabi: WYŚCIG 3 na żywo

Komentarz: Andrzej Borowczyk – Krystian Sobierajski