ZAKSA Kędzierzyn Koźle 3:1 Skra Bełchatów – skrót meczu: Gospodarze wracają na zwycięską ścieżkę

Dziś o godzinie 14:45 rozpoczął się mecz 6. kolejki PlusLigi, pomiędzy ZAKSĄ Kędzierzyn-Koźle, a Skrą Bełchatów. Spotkanie zakończyło się zwycięstwem ZAKSY.

Ekipa z województwa opolskiego z pewnością chciała wrócić na zwycięską ścieżkę, po ostatnim niepowodzeniu z Norwid Częstochową i cel ten został wykonany. Pierwsze dwa sety wpadły na konto gospodarzy (25:20 i 25:18), natomiast moment zwrotny mógł nastąpić po trzecim secie, kiedy to Skra wyrwała punkt, zwyciężając 29:31. Czwarta część rywalizacji przypieczętowała jednak wygraną ZAKSY (25:22). Oznacza to, że zespół ten przesuwa się na piąte miejsce w tabeli, tracąc tylko jeden punkt do swoich dzisiejszych przeciwników.