Zaległa 5. kolejka eWinner 1. Ligi w nSport+ i Canal+ Online

Drugi weekend czerwca był rezerwowym terminem eWinner 1. Ligi Żużlowej. Nadarza się zatem okazja, aby rozegrać zaległą 5. kolejkę. Mecze transmitowane będą w nSport+ oraz aplikacji Canal+ Online. Kolejkę rozpocznie mecz ROW-u Rybnik z Unią Tarnów. Najsłabsza drużyna ligi ponownie […]

Drugi weekend czerwca był rezerwowym terminem eWinner 1. Ligi Żużlowej. Nadarza się zatem okazja, aby rozegrać zaległą 5. kolejkę. Mecze transmitowane będą w nSport+ oraz aplikacji Canal+ Online.

Kolejkę rozpocznie mecz ROW-u Rybnik z Unią Tarnów. Najsłabsza drużyna ligi ponownie zmaga się z problemami kadrowymi – tym razem brakuje kontuzjowanych Ernesta Kozy i Oskara Bobera. Wobec tego ich szanse z jednym z głównych kandydatów do awansu do PGE Ekstraligi. Marek Cieślak wykorzysta ten mecz, aby przetestować juniora Kacpra Tkocza, a pod numerem 16 pojawi się Leon Flint.

Problemy kadrowe spotkały też Abramczyk Polonię Bydgoszcz, która będzie osłabiona brakiem Davida Bellego i Grzegorza Zengoty. Ich najbliższy rywal, Aforti Start Gniezno, również zmaga się z brakiem Petera Kildemanda – w jego miejsce sprowadzony został z Wilków Krosno Peter Ljung. Niepewną formę prezentują też krajowi zawodnicy – Mirosław Jabłoński i Kevin Fajfer, a także kreowany przed sezonem na jednego z liderów Timo Lahti.

Ciekawie zapowiada się mecz Orła Łódź z Arged Malesą Ostrów Wlkp. Obie drużyny pojadą w najmocniejszych składach, a przedostatnie miejsce łodzian w tabeli wynika głównie z największej liczby zaległych spotkań. Najwięcej uwagi przed tym spotkaniem poświęca się juniorom – Ostrovia ma najsilniejszą formację U21 w lidze, natomiast Mateusz Dul jest największym zaskoczeniem in plus ostatnich kolejek.

Ostatni mecz pomiędzy Cellfast Wilkami Krosno a Zdunek Wybrzeżem Gdańsk ma wyraźnego faworyta w postaci gospodarzy. Gdańszczanie jednak w ostatnim meczu nieoczekiwanie pokonali Orła i spotkanie na Podkarpaciu będzie testem tego, czy był to jednorazowy „wyskok”, czy zapowiedź powrotu do walki o fazę play-off.

PIĄTEK – 11 CZERWCA 2021

16:30 eWinner 1. liga żużlowa – 5. kolejka: ROW RYBNIK – UNIA TARNÓW 

Komentarz: Michał Mitrut – Mateusz Dziopa

NIEDZIELA – 13 CZERWCA 2021

13:40 eWinner 1. liga żużlowa – 5. kolejka: STUDIO 

Studio: Karolina Wieszczycka – Patryk Malitowski (z Łodzi)
Reporter: Piotr Bugajny

13:55 eWinner 1. liga żużlowa – 5. kolejka: ABRAMCZYK POLONIA BYDGOSZCZ – AFORTI START GNIEZNO 

Komentarz: Edward Durda

14:00 eWinner 1. liga żużlowa – 5. kolejka: ORZEŁ ŁÓDŹ – ARGED MALESA OSTRÓW WIELKOPOLSKI 

Komentarz: Michał Mitrut – Wojciech Dankiewicz (z Łodzi)

PONIEDZIAŁEK – 14 CZERWCA 2021

20:30 eWinner 1. liga żużlowa – 5. kolejka: CELLFAST WILKI KROSNO – ZDUNEK WYBRZEŻE GDAŃSK

Komentarz: Michał Mitrut – Dawid Stachyra (z Krosna)

About Wojciech Nowakowski

Dziennikarz sportowy, komentator pięcioboju nowoczesnego, autor kanału na Youtube "Sport na Nowo". Poliglota (z wykształcenia hungarysta), miłośnik sportów "niszowych", zwłaszcza olimpijskich. Curler, sędzia i trener in spe.