Zaległe mecze 2. Ligi Żużlowej w Motowizji

Zaległe spotkania 2. i 3. kolejki rozegrane zostaną w najbliższy weekend w ramach 2. Ligi Żużlowej. Piątkowy mecz pokaże Motowizja. Kamery zawitają ponownie do Bawarii – Trans MF Landshut Devils podejmować będzie Optibet Lokomotiv Daugavpils. Trener Nikołaj Kokin na najdalszy […]

Zaległe spotkania 2. i 3. kolejki rozegrane zostaną w najbliższy weekend w ramach 2. Ligi Żużlowej. Piątkowy mecz pokaże Motowizja.

Kamery zawitają ponownie do Bawarii – Trans MF Landshut Devils podejmować będzie Optibet Lokomotiv Daugavpils. Trener Nikołaj Kokin na najdalszy wyjazd zdecydował się nie zabierać Hansa Andersena – do grona młodzieżowców jeżdżących w łotewskiej drużynie na pozycji seniorskiej dołączy Daniils Kołodinskis. Z kolei gospodarze stawiają na żelazny skład z Huckenbeckiem, Smolinskim i Bergé w roli ciągnących wynik, a także Norickiem Blödornem jako liderem formacji juniorskiej. Faworytami są jednak Łotysze, którzy w meczu z Wittstockiem pokazali, że porażka w Poznaniu była tylko wypadkiem przy pracy.

Już w niedzielę motocykle znów zaryczą w Daugavpils, gdzie Lokomotiv zmierzy się z zespołem z Rawicza. Należy spodziewać się bardzo zaciętego pojedynku – rawiczanie bowiem wygrali jako pierwsi z Kolejarzem Opole i tym samym pokazali, że poważnie myślą o walce o awans, a chodzą już słuchy o uniezależnieniu się od leszczyńskiej Unii. Na razie jednak to właśnie zawodnicy Byków oraz odradzający się Damian Dróżdż są lidera Niedźwiadków. Łotysze jednak na pewno również marzą o powrocie na zaplecze PGE Ekstraligi i na własnym torze będą bardzo groźnym rywalem dla rawiczan.

PIĄTEK – 23 LIPCA 2021

15:45 2. liga żużlowa – 3. kolejka: STUDIO 


16:00 2. liga żużlowa – 3. kolejka: TRANS MF LANDSHUT DEVILS – OPTIBET LOKOMOTIV DAUGAVPILS

About Wojciech Nowakowski

Dziennikarz sportowy, komentator pięcioboju nowoczesnego, autor kanału na Youtube "Sport na Nowo". Poliglota (z wykształcenia hungarysta), miłośnik sportów "niszowych", zwłaszcza olimpijskich. Curler, sędzia i trener in spe.