Zaległe mecze Fortuna 1.Ligi na antenach Polsatu Sport

Po 2. miesiącach przerwy piłkarze klubów Fortuna 1.Ligi wracają do gry. W najbliższy weekend czekają nas zaległe spotkania z rundy jesiennej. Jutro o 12:30 rozpocznie się pojedynek przyjaźni pomiędzy ŁKS-em Łódź a GKS-em Tychy. Podopieczni Wojciecha Stawowego na początku sezonu […]

Po 2. miesiącach przerwy piłkarze klubów Fortuna 1.Ligi wracają do gry. W najbliższy weekend czekają nas zaległe spotkania z rundy jesiennej.

Jutro o 12:30 rozpocznie się pojedynek przyjaźni pomiędzy ŁKS-em Łódź a GKS-em Tychy. Podopieczni Wojciecha Stawowego na początku sezonu spisywali się doskonale, ale z biegiem czasu ich postawa była coraz gorsza. Mimo tego łodzianie zdołali utrzymać pozycję wicelidera tabeli, ale mają tyle samo punktów, co 3. Górnik Łęczna i zaledwie 2. więcej od 4. Radomiaka. Bez wątpienia zawodnikom zespołu z Alei Unii bardzo przydałaby się wygrana na start wiosennych zmagań. Zadanie to nie będzie jednak łatwe, bowiem goście ze Śląska jesienią radzili sobie przyzwoicie, czego efektem jest 27. zdobytych „oczek” i 7. pozycja w ligowej stawce. Obie drużyny wzmocniły się przed drugą rundą rozgrywek, ale ani do Tych ani do Łodzi nie przybyły żadne duże nazwiska (z wyjątkiem Adama Marciniaka, który wzmocnił ŁKS). Pierwszy mecz po dłuższej przerwie jest zawsze wielką niewiadomą, więc ciężko wskazać zwycięzcę.

Tego samego dnia o 17:30 Widzew Łódź podejmie Koronę Kielce. Ekipa prowadzona przez albańskiego trenera Enkeleida Dobiego w rundzie jesiennej grała w kratkę, ale mimo wszystko po słabym początku sezonu zdołali znaleźć się na 13. miejscu z dwoma zaległymi spotkaniami do rozegrania. W przypadku zdobycia w nich przynajmniej 4. punktów łodzianie mogą awansować nawet na 9. lokatę. Zimą zespół zasilili między innymi Jakub Wrąbel czy Paweł Tomczyk, natomiast pożegnał się z nim choćby Henrik Ojamaa. Popularne „Scyzoryki” mają po 16. rozegranych kolejkach 21. „oczek” (2. więcej niż widzewiacy) i plasują się 2. pozycje wyżej od swoich najbliższych rywali. Piłkarze ze stolicy województwa świętokrzyskiego dokonali kilku ruchów transferowych, ale nie są one spektakularne. Zapowiada się wyrównane starcie.

SOBOTA – 20 LUTEGO 2021

12:30 Fortuna 1. Liga – 17. kolejka: ŁKS ŁÓDŹ – GKS TYCHY 
Polsat Sport HDIpla
Komentarz w Radio Gol 1: Mateusz Pietrzak

17:30 Fortuna 1. Liga – 16. kolejka: WIDZEW ŁÓDŹ – KORONA KIELCE 
Ipla

About Eryk Waniek

Pasjonat angielskiej piłki, Madridista od małego, oddany kibic Radomiaka, sympatyk Czarnych Radom.