ZIO Soczi 2014: Kwalifikacje i konkurs skoków na dużej skoczni w TVP 1!

Niedzielny wieczór należał do Kamila Stocha, który zdobył tytuł Mistrza Olimpijskiego na skoczni normalnej. W sobotę czas na kolejny konkurs, tym razem na skoczni dużej o punkcie konstrukcyjnym K-125. Kto zdobędzie złoty medal na dużym obiekcie? Jak spiszą się Polacy? […]

Niedzielny wieczór należał do Kamila Stocha, który zdobył tytuł Mistrza Olimpijskiego na skoczni normalnej. W sobotę czas na kolejny konkurs, tym razem na skoczni dużej o punkcie konstrukcyjnym K-125. Kto zdobędzie złoty medal na dużym obiekcie? Jak spiszą się Polacy? O tym przekonamy się podczas transmisji w TVP 1 i na sport.tvp.pl.

W niedzielny wieczór bezapelacyjnie złoty medal wywalczył Kamil Stoch. Polak w pierwszej serii pobił dotychczasowy rekord. Wylądował bowiem na odległości 105,5 metra. Zawody na 2. pozycji zakończył Peter Prevc, a najniższy stopień podium zajął Anders Bardal. Kolejny z Polaków, Maciej Kot był 7., Jan Ziobro zajął 13. pozycję. Do serii finałowej nie awansował zaś Dawid Kubacki.

6 dni po konkursie indywidualnym na skoczni normalnej skoczkowie będą walczyć o medale na obiekcie dużym. Wielkość tej skoczni wynosi 140 metrów. Na tej skoczni nie był nigdy rozgrywany Puchar Świata w skokach narciarskich. Na tym obiekcie rywalizowali tylko kombinatorzy norwescy. W tych zawodach z Polaków na pewno wystartują Kamil Stoch, Maciej Kot i Jan Ziobro. Kto będzie czwartym zawodnikiem dowiemy się w terminie bliższym konkursu. Na pewno będzie to ktoś z dwójki Piotr Żyła / Dawid Kubacki.