Znamy ostatnich uczestników i podział koszyków Ligi Mistrzów

Poznaliśmy 6 ostatnich drużyn, które wystąpią w najnowszej odsłonie rozgrywek Ligi Mistrzów. Jak wyglądały ostatnie starcia i jak podzielono koszyki przed losowaniem fazy grupowej? Ferencvaros – Young Boys Berno (pierwszy mecz 2-3) W Budapeszcie kibice liczyli na to, że piłkarze […]

Poznaliśmy 6 ostatnich drużyn, które wystąpią w najnowszej odsłonie rozgrywek Ligi Mistrzów. Jak wyglądały ostatnie starcia i jak podzielono koszyki przed losowaniem fazy grupowej?

Ferencvaros – Young Boys Berno (pierwszy mecz 2-3)

W Budapeszcie kibice liczyli na to, że piłkarze Ferencvaros wyciągną wnioski z ostatniego starcia i zdołają awansować. Mimo prowadzenia 2-1 w pierwszej połowie YB wyrównało, a Zielone Orły znów złapały czerwoną kartkę. Ostatecznie to znów Szwajcarzy zatriumfowali 2-3.

Łudogorec Razgrad – Malmo FF (pierwszy mecz 0-2)

Piłkarze z Razgradu szybko złapali kontakt, jednak Malmo nie przyjechało na Huvepharmę Arenę tylko po to, by się bronić. Mecz zakończył się wynikiem 2-1, ale to Szwedzi dzięki przewadze bramkowej przeszli dalej.

PSV Eindhoven – Benfica Lizbona (pierwszy mecz 1-2)

Rolnicy mogą czuć się rozczarowani spotkaniem, jakie rozegrali we wtorek. Na Philips Stadion po dwóch kwadransach gry Benfica była zmuszona grać w osłabieniu. Gospodarze musieli strzelić jedną bramkę, aby liczyć, chociaż na dogrywkę. Mimo gry w przewadze i wielu wykreowanych sytuacji spotkanie zakończyło się bezbramkowym remisem. W Champions League wystąpi więc Benfica.

Brondby IF – FC Salzburg (pierwszy mecz 1-2)

Nadzieje ponad 22 tysięcy kibiców zgromadzonych na stadionie oraz setek tysięcy przed telewizorami zostały szybko zweryfikowane przez Byki. Po 10-ciu minutach gry było już 0-2. Gospodarze zdołali strzelić bramkę kontaktową, ale to nie wystarczyłoby awansować.

Szachtar Donieck – AS Monaco (pierwszy mecz 1-0)

Gracze z księstwa przyjechali na Ukrainę z jednobramkową stratą. Po pierwszej połowie to jednak Szachtar musiał odrabiać stratę. W drugiej odsłonie spotkania strzelili bramkę, a że gole na wyjeździe już się nie liczą konieczna była dogrywka. W 98 minucie trener Monaco wprowadził na boisko Rubena Aguilara. Miał on pomóc defensywie graczy z księstwa.

Dinamo Zagrzeb – Sheriff Tyraspol (pierwszy mecz 0-3)

Mistrzowie Chorwacji po klęsce w Tyraspolu mieli niezwykle trudne wyzwanie. To, że Sheriff potrafi się bronić, pokazał już we wcześniejszych spotkaniach. W Zagrzebiu również nie mieli zamiaru zbytnio atakować. Gospodarze mimo bardzo ofensywnego nastawienia nie zdołali zdobyć ani jednej bramki. Bezbramkowy remis premiuje do gry w Champions League Sheriff.