Żużlowy weekend w Polsacie Sport Extra i w Eleven Sports

Dla wszystkich kibiców żużla będzie to bardzo intensywny weekend. Już w sobotę na stadionie miejskim w Rybniku zostanie rozegrany finał Indywidualnych Mistrzostw Polski Juniorów, natomiast dzień później w Nice 1. Lidze Żużlowej dojdzie do spotkań, które mogą zdecydować o końcowym losie tabeli przed fazą finałową. Transmisje w Polsacie Sport Extra, a także w telewizji internetowej Ipla. Jeden z meczy Nice 1. Ligi Żużlowej pokaże kanał Eleven Sports.

Głównym pretendentem do zwycięstwa w sobotnim finale jest reprezentant gospodarzy, Kacper Woryna. Poza jego dobrą znajomością Rybnickiego owalu, przemawia również za nim bardzo dobra forma w obecnym sezonie. Woryna przez swoją jazdę został doceniony przez swój klub tym, że przejął po Grigoriu Łagucie opaskę kapitana ROW-u Rybnik. Pomimo wszystko miejsce na najwyższym stopniu podium może nie przyjść mu tak łatwo. Na pewno po piętach będą mu deptać zawodnicy Fogo Unii Leszno. Dominik Kubera i Bartosz Smektała, zdaniem wielu ekspertów to najlepsza para juniorska PGE Ekstraligi. Nie można zapominać także o juniorach z Wrocławia. Maksym Drabik jest jednym z filarów Sparty Wrocław, natomiast Damian Dróżdż jest jego idealnym uzupełnieniem.

Po sobotnich emocjach w Rybniku, nadejdzie czas na dwunastą kolejkę Nice 1. Ligi Żużlowej. A w niej derbowe starcie pomiędzy Polonią Bydgoszcz, a Euro Finannce Polonią Piła. Obie drużyny walczą o zupełnie inne cele. Bydgoszczanie marzą o tym, aby utrzymać się na drugim szczeblu rozgrywek w Polsce, a Pilanie chcą uzyskać możliwie najlepszą pozycję wyjściową przed fazą play off. Pilska Polonia będzie musiała także patrzeć na drugi z ciekawszych meczów tej kolejki. A w nim wystąpi drużyna Renault Zdunek Wybrzeże Gdańsk i Orzeł Łódź. Łodzianie są na drodze do tego, żeby wyeliminować Pilan z fazy finałowej Nice 1. Ligi Żużlowej. Zawodnikom Orła będzie zależało na tym, aby zrehabilitować się za remis z meczu w którym podejmowali u siebie Lokomotiv Daugavpils. Goście zdołali zremisować pomimo tego, że w składzie znajdowało się aż czterech juniorów.

SOBOTA – 15 LIPCA 2017

14:45 Finał Indywidualnych Mistrzostw Polski Juniorów, Rybnik: ZAWODY na żywo
Ipla

NIEDZIELA – 16 LIPCA 2017

14:45 Nice 1.Liga Żużlowa – 12. kolejka: POLONIA BYDGOSZCZ – EURO FINNANCE POLONIA PIŁA na żywo
Ipla


16:45 Nice 1.Liga Żużlowa – 12. kolejka: RENAULT ZDUNEK WYBRZEŻE GDAŃSK – ORZEŁ ŁÓDŹ  na żywo
Ipla