Zwycięstwo Pogoni Szczecin w Gdańsku! Trwa niemoc Lechii!

W drugim piątkowym spotkaniu 9. kolejki piłkarskiej T-Mobile Ekstraklasy Lechia Gdańsk przegrała na własnym stadionie z Pogonią Szczecin 0:1 (0:1). Bramkę dla gości płaskim, potężnym strzałem zdobył w 38. minucie spotkania Marcin Robak.

Lechia oceniana przed sezonem na jedną z czołowych drużyn ligi nie gra zbyt oszałamiająco. W ośmiu meczach Gdańszczanie zdobyli 12 punktów. Pogoń miała dwa oczka mniej, więc opinia, iż piątkowy mecz miał być spotkaniem na przełamanie była w pełni uzasadniona.

Początkowe minuty spotkania nie zachwyciły i nie wskazały drużyny, która zdecydowanie by w tym spotkaniu przeważała. Jedni i drudzy próbowali przedostać się pod bramkę rywala. Mecz był szybki, obie strony grały szybko i dynamicznie, ale bez większego zagrożenia bramki. Obie drużyny dobrze się broniły, a zagęszczenie piłkarzy w obu polach karnych przy groźnych sytuacjach było zbyt duże aby można było myśleć o bramce.

W dalszej części pierwszej połowy to Lechia zaczęła przeważać, ale Portowcy w 38. minucie sprowadzili ją na ziemię. Z prawej strony uruchomiony został Marcin Robak, pobiegł na bramkę Lechii i potężnie uderzył pod nogami Dariusza Treli kierując piłkę do bramki. Jak pokazały powtórki król strzelców poprzedniego sezonu był na spalonym, ale arbiter nie dostrzegł tego przewinienia i uznał bramkę. Do przerwy Pogoń prowadziła w Gdańsku 1:0.

Druga połowa gry to również wyrównane widowisko, jednak w poczynaniach gospodarzy widać było nieporadność i brak pomysłu na zmianę niekorzystnego wyniku. Pogoń starała się także zagrozić bramce Dariusza Treli. Szczególnie w doliczonym czasie gry mogła przypieczętować zwycięstwo za sprawą Jakuba Bąka. Ten jednak przegrał pojedynek „sam na sam” z bramkarzem Gdańszczan. Pogoń wywozi z Gdańska trzy punkty i lepsze samopoczucie przed kolejnymi spotkaniami.

Lechia Gdańsk – Pogoń Szczecin 0:1 (0:1)

Bramka: Marcin Robak (38)

Żółte kartki: Dariusz Trela, Daniel Łukasik – Maciej Dąbrowski, Rafał Murawski

Sędzia: Marcin Borski (Warszawa)

Widzów: 13 141

Lechia Gdańsk: Dariusz Trela – Marcin Pietrowski, Rafał Janicki, Mauroudis Bougaidis, Nikola Leković – Kevin Friesenbichler (46. Bruno dos Santos Nazario), Daniel Łukasik, Ariel Borysiuk (74. Stojan Vranjes), Piotr Wiśniewski (69. Piotr Grzelczak), Maciej Makuszewski – Antonio Colak

Pogoń Szczecin: Radosław Janukiewicz – Hernani (76. Sebastian Rudol), Maciej Dąbrowski, Wojciech Golla, Hubert Matynia – Adam Frączczak, Maksymilian Rogalski, Rafał Murawski, Shohei Okuno (58. Jakub Bąk), Dominik Kun (66. Ricardo Nunes) – Marcin Robak.