1.kolejka ligi włoskiej w siatkówce

Przed nami nowy sezon najlepszej ligi świata w siatkówce. Rusza włoska SuperLega. W tym sezonie podobnie jak w poprzednim transmisje z meczów na sportowych antenach Polsatu.  Sezon 2019/2020 zapowiada się niezwykle ciekawie. Dla Polskich kibiców najważniejsze będą mecze z udziałem […]

Przed nami nowy sezon najlepszej ligi świata w siatkówce. Rusza włoska SuperLega. W tym sezonie podobnie jak w poprzednim transmisje z meczów na sportowych antenach Polsatu. 

Sezon 2019/2020 zapowiada się niezwykle ciekawie. Dla Polskich kibiców najważniejsze będą mecze z udziałem biało czerwonych, a tych nie zabraknie. W tym sezonie we Włoskiej lidze występować będą : Wilfredo Leon, Bartosz Kurek, Mateusz Bieniek, Bartosz Bednorz, oraz Bartłomiej Kluth. W gwoli uzupełnienia należy dodać, że trenerem Sir Safety Perugia, został selekcjoner reprezentacji Polski w siatkówce Vital Heynen.

Wilfredo Leon będzie  w dalszym ciągu reprezentował barwy Sir Safety Conad Perugia.
Bartosz Kurek został zawodnikiem Monzy. Jest to powrót tego zawodnika do tej ligi po 4 latach. W ubiegłym sezonie był zawodnikiem Onico Warszawa.
Mateusz Bieniek po raz pierwszy opuścił nasz kraj. 25 latek podpisał kontrakt z Cucine Lube Civitanova. Ostatni sezon spędził w Zaksie Kędzierzyn Koźle.
Bartosz Bednorz będzie kontynuował swoją przygodę w zespole z Modeny.
Bartłomiej Kluth został nowym zawodnikiem Calzedonii Verona. Poprzedni sezon rozpoczął w Stoczni, a skończył w Hapoelu Kfar Saba, skąd trafił do ligi Włoskiej.

W 1 kolejce telewizja Polsat przeprowadzi dwie transmisję, a odbędą się one w niedzielę 20 października. Polscy kibice ujrzą na swoich ekranach Mateusza Bieńka i Wilfredo Leona.

NIEDZIELA – 20 PAŹDZIERNIKA 2019

20:30 Serie A1 – 1.kolejka : CUCINE LUBE CIVITANOVA  – GAS SALES PIACENZA

Ipla

18:00 Serie A1 – 1.kolejka : TOP VOLLEY LATINA  – SIR SAFETY CONAD PERUGIA  
Ipla

About Kacper Teuerle