10. dzień ME w piłce ręcznej kobiet: rywalizacja w grupie II.

Już 16 grudnia serdecznie zapraszamy państwa na kolejne dwa spotkania ME w piłce ręcznej kobiet. Transmisje w TVP Sport i na stronie sport.tvp.pl. SZWECJA – SŁOWACJA Szwedki są już bardzo bliskie awansu do półfinału. Mają na swoim koncie 5 punktów […]

Już 16 grudnia serdecznie zapraszamy państwa na kolejne dwa spotkania ME w piłce ręcznej kobiet. Transmisje w TVP Sport i na stronie sport.tvp.pl.

SZWECJA – SŁOWACJA
Szwedki są już bardzo bliskie awansu do półfinału. Mają na swoim koncie 5 punktów i spotkanie ze Słowacją, która wydaje się być najsłabszym zespołem w tej grupie. Zwycięstwo nad naszymi południowymi sąsiadkami jest dla piłkarek ze Skandynawii warunkiem koniecznym. W ostatniej kolejce zostanie im mecz ze znacznie bardziej wymagającą reprezentacją Czarnogóry. Dla Słowaczek jest to już tylko mecz o honor. Nie zdobyły żadnego punktu w drugiej fazie grupowej i nie mają już szans na kolejną rundę. Zdecydowanymi faworytkami są więc Szwedki. Muszą jednak uważać, żeby nie zlekceważyć rywalek i nie dopuścić do niespodzianki. Transmisja w TVP Sport i sport.tvp.pl od godziny 17:55.

NIEMCY – FRANCJA
We wtorkowym wieczór może rozstrzygnąć się sprawa awansu z grupy F mistrzostw Europy piłkarek ręcznych na Węgrzech i Chorwacji. W Arenie Zagrzeb dojdzie do interesującego pojedynku pomiędzy zawodzącymi na tym turnieju Niemkami, a reprezentacją Francji, która ma wciąż realne i do tego duże szanse na półfinał imprezy pod egidą EHF. Nasze zachodnie sąsiadki na tym turnieju wygrały ledwie raz. Było to w meczu pierwszej fazy grupowej z Chorwatkami, którego w ogóle nie awansowały dalej. Francuzki w fazie grupowej nie zaznały goryczy porażki. W chorwackiej części turnieju „Trójkolorowe” przegrały ze liderkami grupy F Szwedkami. Faworytkami niewątpliwie będą zawodniczki z nad Sekwany, aczkolwiek Niemki walczą tak jak my o dobre miejsce i awans na przyszłoroczne mistrzostwa świata. My możemy zacierać ręce na bardzo ciekawie zapowiadający się pojedynek najlepiej rzucających w obu ekipach, Alexandry Lacrabere ze Svenją Huber. Początek transmisji o 20:05 w TVP Sport i na sport.tvp.pl.

WTOREK – 16 GRUDNIA 2014

17:50 Mistrzostwa Europy, II Faza, grupa II: SZWECJA – SŁOWACJA na żywo
TVP Sport HDsport.tvp.pl
Komentarz: Maciej Iwański, Jacek Laskowski (z Zagrzebia)


20:05 Mistrzostwa Europy, II Faza, grupa II: NIEMCY – FRANCJA na żywo
TVP Sport HDsport.tvp.pl
Komentarz: Maciej Iwański, Jacek Laskowski (z Zagrzebia)

Autorzy: Daniel Kołodziejczyk, Szymon Ruszkowicz, Mateusz Orłowski.

About REDAKCJA