11. kolejka Serie A TIM w Eleven Sports

W ten weekend prawdziwa gratka czeka fanów Serie A TIM w Polsce! Stacja Eleven Sports zdecydowała się pokazać w pełni 11. kolejką rozgrywek na swoich antenach od piątku do niedzieli. Serię gier skwituje w niedzielny wieczór potyczka z udziałem lidera tabeli […]

W ten weekend prawdziwa gratka czeka fanów Serie A TIM w Polsce! Stacja Eleven Sports zdecydowała się pokazać w pełni 11. kolejką rozgrywek na swoich antenach od piątku do niedzieli. Serię gier skwituje w niedzielny wieczór potyczka z udziałem lidera tabeli z Mediolanu.

11. kolejka Serie A tym razem rozpocznie się w piątek, 11 grudnia. Zainauguruje ją mecz Sassuolo – Benevento. Mimo że drużyna Kamila Glika ostatnio ma dobrą passę, to faworyta należy upatrywać w gospodarzach. Ci powoli wyrastają na ,,czarnego konia” rozgrywek. Gościom będzie więc ciężko wygrać z zespołem obecnie prowadzonym przez trenera Roberto de Zerbiego pierwszy raz w historii w piątym meczu.

Sobota, 12 grudnia przyniesie pojedynki Crotone – Spezia oraz Torino – Udinese. Wieczornym hitem będzie zaś rywalizacja Lazio Hellasem. Ekipy z Rzymu i Werony sąsiadują ze sobą w tabeli. ,,Orły” najbliższych rywali wyprzedzają obecnie jedynie o punkt. Możemy jednak spodziewać się bardziej wyrównanego spotkania, niż z lipca b.r. Wówczas w ramach 36. kolejki ligowej podopieczni Simone Inzaghiego zwyciężyli aż 5:1, i to na wyjeździe.

Równa aż sześciu meczom transmitowanym prosto z Włoch na kanałach Eleven Sports w Polsce będzie niedziela, 13 grudnia, jeżeli chodzi o konfrontacje w Serie A. Piłkarski maraton rodem z Półwyspu Apenińskiego rozpocznie się wczesnym popołudniem od starcia Cagliari – Inter. Później równoległe odbędą się aż 3 batalie: Napoli – SampdoriaBologna – AS RomaAtalanta – Fiorentina. Polskich kibiców najbardziej powinno zainteresować pierwsze z tych spotkań, w których w przeciwnych drużynach szanse występu będą mogli otrzymać reprezentanci kraju – Piotr Zieliński oraz Bartosz Bereszyński. Następnie mistrz Italii – Juventus uda się na wyjazdową potyczkę z Genoą – aktualnie przedostatnią drużyną w stawce. Niedzielę, a tym samym 11. serię gier ligi włoskiej, zamknie mecz AC Milan  Parma. W nim ,,Rossoneri” powalczą o podtrzymanie passy sześciu zwycięstw pod rząd we wszystkich rozgrywkach.

PIĄTEK – 11 GRUDNIA 2020

20:40 Serie A TIM – 11. kolejka: US SASSUOLO CALCIO – BENEVENTO CALCIO 
Ipla

SOBOTA – 12 GRUDNIA 2020

14:55 Serie A TIM – 11. kolejka: FC CROTONE – SPEZIA CALCIO 
Ipla

17:55 Serie A TIM – 11. kolejka: TORINO FC – UDINESE CALCIO 
Ipla

20:25 Serie A TIM: STUDIO 
Ipla

20:40 Serie A TIM – 11. kolejka: S.S. LAZIO – HELLAS WERONA 
Ipla

22:45 Serie A TIM: STUDIO 
Ipla

NIEDZIELA – 13 GRUDNIA 2020

12:25 Serie A TIM – 11. kolejka: CAGLIARI CALCIO – INTER MEDIOLAN 
Ipla

14:55 Serie A TIM – 11. kolejka: SSC NAPOLI – UC SAMPDORIA 
Ipla

14:55 Serie A TIM – 11. kolejka: BOLOGNA FC – AS ROMA 
Ipla

14:55 Serie A TIM – 11. kolejka: ATALANTA BC – ACF FIORENTINA 
Ipla

17:30 Serie A TIM: STUDIO 
Ipla

17:55 Serie A TIM – 11. kolejka: GENOA CFC – JUVENTUS FC 
Ipla

20:40 Serie A TIM – 11. kolejka: AC MILAN – PARMA CALCIO 1913 
Ipla

About Dawid Sieńkowski

Student Dziennikarstwa i komunikacji społecznej Uniwersytetu Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie.