14. kolejka PGE Ekstraligi w Eleven Sports i nSport+

Trzy mecze pozostały do rozegrania w ramach fazy zasadniczej PGE Ekstraligi. Niedzielne mecze pokaże nSport+, natomiast poniedziałkowe spotkanie obejrzeć będzie można w Eleven Sports 1. Jeszcze w sierpniu awansem rozegrane zostało spotkanie Moje Bermudy Stal Gorzów – MrGarden GKM Grudziądz. […]

Trzy mecze pozostały do rozegrania w ramach fazy zasadniczej PGE Ekstraligi. Niedzielne mecze pokaże nSport+, natomiast poniedziałkowe spotkanie obejrzeć będzie można w Eleven Sports 1.

Jeszcze w sierpniu awansem rozegrane zostało spotkanie Moje Bermudy Stal Gorzów – MrGarden GKM Grudziądz. Skazywana po tragicznym początku na spadek Stal jest już pewna jazdy w fazie play-off, podobnie jak FOGO Unia Leszno, która przegrała do tej pory tylko trzy mecze.

To właśnie mecz w Lesznie, do którego przyjedzie Eltrox Włókniarz Częstochowa, otworzy ostatnie dwa dni fazy zasadniczej. Lwom udało się uniknąć drugiego walkowera, jadąc rewanż z ROW-em w Rybniku, co nie przeszkodziło im w odniesieniu wygranej i zachowaniu szans na jazdę w play-offach. Wygrana w Lesznie w dowolnym stosunku punktowym zagwarantuje im walkę o czołową czwórkę.

Niezwykle ważny mecz odbędzie się w Lublinie, gdzie Motor podejmować będzie RM Solar Falubaz Zielona Góra. Drużyna spod znaku Myszki Miki startuje do niego z uprzywilejowanej pozycji – w pierwszym meczu wygrała 52:38, a w tabeli ma trzy punkty przewagi nad Motorem, który potrzebuje nie tylko swojej wygranej i bonusa, ale też tego, aby trzech punktów nie wywalczyła Betard Sparta Wrocław, albo jednego Włókniarz.

Ekipa ze stolicy Dolnego Śląska będzie jednak kończyć fazę zasadniczą meczem w Rybniku. ROW w tym sezonie wywalczył tylko dwa oczka – pokonując w trzeciej kolejce będącą wówczas w fatalnej formie Stal Gorzów. W tej sytuacji niemal pewne jest, że wrocławianie wyprzedzą w tabeli Motor, jednak wyniki obu niedzielnych spotkań interesują podopiecznych Stanisława Chomskiego.

NIEDZIELA – 13 WRZEŚNIA 2020

16:00 PGE Ekstraliga – 14. kolejka: WSTĘP DO MECZU na żywo


16:30 PGE Ekstraliga – 14. kolejka: FOGO UNIA LESZNO – ELTROX WŁÓKNIARZ CZĘSTOCHOWA na żywo


18:45 PGE Ekstraliga – 14. kolejka: WSTĘP DO MECZU na żywo


19:15 PGE Ekstraliga – 14. kolejka: MOTOR LUBLIN – RM SOLAR FALUBAZ ZIELONA GÓRA na żywo

PONIEDZIAŁEK – 14 WRZEŚNIA 2020

20:00 PGE Ekstraliga – 14. kolejka: WSTĘP DO MECZU na żywo


20:15 PGE Ekstraliga – 14. kolejka: PGG ROW RYBNIK – BETARD SPARTA WROCŁAW na żywo

About Wojciech Nowakowski

Dziennikarz sportowy, komentator pięcioboju nowoczesnego, autor kanału na Youtube "Sport na Nowo". Poliglota (z wykształcenia hungarysta), miłośnik sportów "niszowych", zwłaszcza olimpijskich. Curler, sędzia i trener in spe.