14. kolejka PGE Ekstraligi w Eleven Sports i nSport+

Trzy mecze pozostały do rozegrania w ramach fazy zasadniczej PGE Ekstraligi. Niedzielne mecze pokaże nSport+, natomiast poniedziałkowe spotkanie obejrzeć będzie można w Eleven Sports 1. Jeszcze w sierpniu awansem rozegrane zostało spotkanie Moje Bermudy Stal Gorzów – MrGarden GKM Grudziądz. […]

Trzy mecze pozostały do rozegrania w ramach fazy zasadniczej PGE Ekstraligi. Niedzielne mecze pokaże nSport+, natomiast poniedziałkowe spotkanie obejrzeć będzie można w Eleven Sports 1.

Jeszcze w sierpniu awansem rozegrane zostało spotkanie Moje Bermudy Stal Gorzów – MrGarden GKM Grudziądz. Skazywana po tragicznym początku na spadek Stal jest już pewna jazdy w fazie play-off, podobnie jak FOGO Unia Leszno, która przegrała do tej pory tylko trzy mecze.

To właśnie mecz w Lesznie, do którego przyjedzie Eltrox Włókniarz Częstochowa, otworzy ostatnie dwa dni fazy zasadniczej. Lwom udało się uniknąć drugiego walkowera, jadąc rewanż z ROW-em w Rybniku, co nie przeszkodziło im w odniesieniu wygranej i zachowaniu szans na jazdę w play-offach. Wygrana w Lesznie w dowolnym stosunku punktowym zagwarantuje im walkę o czołową czwórkę.

Niezwykle ważny mecz odbędzie się w Lublinie, gdzie Motor podejmować będzie RM Solar Falubaz Zielona Góra. Drużyna spod znaku Myszki Miki startuje do niego z uprzywilejowanej pozycji – w pierwszym meczu wygrała 52:38, a w tabeli ma trzy punkty przewagi nad Motorem, który potrzebuje nie tylko swojej wygranej i bonusa, ale też tego, aby trzech punktów nie wywalczyła Betard Sparta Wrocław, albo jednego Włókniarz.

Ekipa ze stolicy Dolnego Śląska będzie jednak kończyć fazę zasadniczą meczem w Rybniku. ROW w tym sezonie wywalczył tylko dwa oczka – pokonując w trzeciej kolejce będącą wówczas w fatalnej formie Stal Gorzów. W tej sytuacji niemal pewne jest, że wrocławianie wyprzedzą w tabeli Motor, jednak wyniki obu niedzielnych spotkań interesują podopiecznych Stanisława Chomskiego.

NIEDZIELA – 13 WRZEŚNIA 2020

16:00 PGE Ekstraliga – 14. kolejka: WSTĘP DO MECZU na żywo


16:30 PGE Ekstraliga – 14. kolejka: FOGO UNIA LESZNO – ELTROX WŁÓKNIARZ CZĘSTOCHOWA na żywo


18:45 PGE Ekstraliga – 14. kolejka: WSTĘP DO MECZU na żywo


19:15 PGE Ekstraliga – 14. kolejka: MOTOR LUBLIN – RM SOLAR FALUBAZ ZIELONA GÓRA na żywo

PONIEDZIAŁEK – 14 WRZEŚNIA 2020

20:00 PGE Ekstraliga – 14. kolejka: WSTĘP DO MECZU na żywo


20:15 PGE Ekstraliga – 14. kolejka: PGG ROW RYBNIK – BETARD SPARTA WROCŁAW na żywo

About Wojciech Nowakowski