14. runda Longines Global Champions Tour w Eurosporcie

Coraz bliżej końca sezonu 2021 Longines Global Champions Tour. Przed finałem w Pradze rozegrane zostaną dwie rundy w Šamorinie. Transmisja z konkursu Grand Prix pierwszego weekendu w słowackim ośrodku jeździeckim w Eurosporcie 2. Na pierwszy weekend do Šamorinu, który w […]

Coraz bliżej końca sezonu 2021 Longines Global Champions Tour. Przed finałem w Pradze rozegrane zostaną dwie rundy w Šamorinie. Transmisja z konkursu Grand Prix pierwszego weekendu w słowackim ośrodku jeździeckim w Eurosporcie 2.

Na pierwszy weekend do Šamorinu, który w roli gospodarza rund LGCT zastąpił Nowy Jork i Sznaghaj, nie przyjedzie lider klasyfikacji generalnej, Ben Maher. Tym samym okazję do zdetronizowania Brytyjczyka będą mieli ci, którzych wyprzedza on o zaledwie kilka punktów – Olivier Robert, Edwina Tops-Alexander i PederFredricson. Szwed mimo że jest dopiero czwarty, prowadzi w zestawieniu najlepszych zarobków sezonu LGCT 2021 – zarobił jużponad 270 tys. euro. (prowadzący Maher 7 tys. euro mniej). Drugim z wielkich nieobecnych będzie Sergio Álvarez Moya – piąty w klasyfikacji generalnej cyklu. Polscy kibice trzymać będą kciuki za Andrzeja Opłatka.

W zmaganiach Global Champions League na prowadzeniu niezmiennie jest Valkenswaard United – nad Shanghai Swans mają już 21 punktów przewagi. Tych z kolei gonią Paris Panthers – do Łabędzi tracą zaledwie trzy oczka. Valkenswaard United w Šamorinie zaprezentuje się w najmocniejszym składzie – z Fredricsonem i Tops-Alexander.

SOBOTA – 16 PAŹDZIERNIKA 2021

21:00 Longines Global Champions Tour, Šamorin, Słowacja: KONKURS GRAND PRIX

Komentarz: Hubert Szaszkiewicz

About Wojciech Nowakowski

Dziennikarz sportowy, komentator pięcioboju nowoczesnego, autor kanału na Youtube "Sport na Nowo". Poliglota (z wykształcenia hungarysta), miłośnik sportów "niszowych", zwłaszcza olimpijskich. Curler, sędzia i trener in spe.