15. kolejka LOTTO Ekstraklasy w NC+ i Eurosporcie

W najbliższy weekend czeka nas ostatnia przed listopadową przerwą reprezentacyjną kolejka LOTTO Ekstraklasy. Najciekawiej zapowiada się niedzielny pojedynek Jagiellonii z Lechem, ale oby wszystkie spotkania przysporzyły wielu emocji. Na początek kolejki w piątkowy wieczór Górnik Zabrze podejmie u siebie Śląska […]

W najbliższy weekend czeka nas ostatnia przed listopadową przerwą reprezentacyjną kolejka LOTTO Ekstraklasy. Najciekawiej zapowiada się niedzielny pojedynek Jagiellonii z Lechem, ale oby wszystkie spotkania przysporzyły wielu emocji.

Na początek kolejki w piątkowy wieczór Górnik Zabrze podejmie u siebie Śląska Wrocław. Zabrzanie są na przedostatnim miejscu w lidze z niewielkimi nadziejami na poprawę swojej sytuacji, natomiast Śląsk zdecydowanie będzie chciał odkupić winy po blamażu u siebie z Wisłą Płock 0:3, kiedy to wrocławianie niemal całe spotkanie grali z przewagą jednego zawodnika.

Później Pogoń Szczecin zmierzy się z Legią Warszawa. Gospodarze tego meczu są obecnie chyba najlepiej grającą drużyną całej ligi. W zeszły weekend „Portowcy” po bardzo emocjonującym meczu ograli Arkę Gdynia 3:2. W piątek jednak naprzeciw staje aktualny mistrz Polski, który w ostatnim czasie spisuje się naprawdę solidnie, a poprzednio w lidze przegrali jeszcze w sierpniu.

W sobotę jako pierwsi na murawę wyjdą piłkarze Wisły Płock i Zagłębia Sosnowiec. Tutaj zdecydowanym faworytem wydają się być „Nafciarze”, którzy w poprzedniej kolejce pewnie rozbili Śląska Wrocław aż 3:0 niemal cały mecz grając w osłabieniu po czerwonej kartce dla Adama Dźwigały. Natomiast Zagłębie zamyka ligową tabelę, a w ostatni poniedziałek wyraźnie przegrało u siebie z Jagiellonią Białystok 1:4.

Następnie liderująca w klasyfikacji Lechia Gdańsk zagra przeciwko Cracovii. Gdańszczanie są w świetnej sytuacji, bo w tej chwili to oni dyktują tempo rywalizacji o mistrzostwo Polski, jednak czasem potrafią sprawić swoim kibicom niemiłą niespodziankę. Zbyt wielu argumentów ku temu nie ma Cracovia, która plasuje się dopiero na czwartym miejscu od końca i ma dopiero trzy zwycięstwa na swoim koncie.

W ostatnim sobotnim spotkaniu w stolicy Małopolski Wisłą Kraków podejmie Zagłębie Lubin. „Biała Gwiazda” która wydawała się być rewelacją pierwszej części sezonu, w ostatnim czasie nieco spuściła z tonu i zaczęła notować coraz więcej średnich wyników. Przed tygodniem zespół z Krakowa przegrał w słabym stylu w Gliwicach z Piastem 0:2. Zagłębie nie jest jednak faworytem tego spotkania, bo wystarczy tylko dodać, że ostatnie ligowe spotkanie wygrało aż dwa miesiące temu.

W niedzielę jak to przed przerwą na reprezentację zostaną rozegrane aż trzy mecze. Najpierw Korona Kielce zmierzy się z Piastem Gliwice i Miedź Legnica z Arką Gdynia. Z tych czterech drużyn jak do tej pory największe słowa uznania należą się Piastowi Gliwice, który zajmuje czwarte miejsce w lidze i prezentuje naprawdę ciekawy futbol. Gliwiczanie dzięki temu są drużyną bez porażki od dwóch miesięcy.

Na zakończenie kolejki w niedzielny wieczór w hicie tej serii gier Jagiellonia Białystok podejmie Lecha Poznań. Białostocczanie są na drugim miejscu w lidze i po raz kolejny mają duże aspiracje na mistrzostwo Polski. Natomiast Lech gra bardzo słabo, a w tygodniu z posadą trenera pierwszego zespołu pożegnał się Ivan Djurdjević. W zespole „Kolejorza” wszystko się sypie, ale takie spotkania, jak to niedzielne, potrafią wydobyć dodatkowe pokłady energii, co może spowodować naprawdę ciekawe spotkanie.

PIĄTEK – 9 LISTOPADA 2018

17:30 Lotto Ekstraklasa – 15. kolejka: WSTĘP DO MECZU na żywo
Ipla

17:55 Lotto Ekstraklasa – 15. kolejka: GÓRNIK ZABRZE – ŚLĄSK WROCŁAW na żywo
Ipla

20:00 Lotto Ekstraklasa – 15. kolejka: SUPER PIĄTEK na żywo
CANAL+ Sport HD

20:25 Lotto Ekstraklasa – 15. kolejka: POGOŃ SZCZECIN – LEGIA WARSZAWA na żywo
CANAL+ Sport HD

22:30 Lotto Ekstraklasa – 15. kolejka: SUPER PIĄTEK na żywo
CANAL+ Sport HD

SOBOTA – 10 LISTOPADA 2018

15:10 Lotto Ekstraklasa – 15. kolejka: WSTĘP DO MECZU na żywo


15:25 Lotto Ekstraklasa – 15. kolejka: WISŁA PŁOCK – ZAGŁĘBIE SOSNOWIEC na żywo


17:40 Lotto Ekstraklasa – 15. kolejka:WSTĘP DO MECZU na żywo
CANAL+ Sport HD

17:55 Lotto Ekstraklasa – 15. kolejka: LECHIA GDAŃSK – CRACOVIAna żywo
CANAL+ Sport HD

20:05 Lotto Ekstraklasa – 15. kolejkaWSTĘP DO MECZU na żywo
CANAL+ Sport HD

20:25 Lotto Ekstraklasa – 15. kolejka: WISŁA KRAKÓW – KGHM ZAGŁĘBIE LUBINna żywo
CANAL+ Sport HD

22:30 Magazyn LIGA+ na żywo
CANAL+ Sport HD

NIEDZIELA – 11 LISTOPADA 2018

15:10 Lotto Ekstraklasa – 15. kolejka: WSTĘP DO MECZU na żywo


15:10 Lotto Ekstraklasa – 15. kolejka: WSTĘP DO MECZUna żywo
CANAL+ Sport HD

15:25 
Lotto Ekstraklasa – 15. kolejka: KORONA KIELCE – PIAST GLIWICE na żywo


15:25 
Lotto Ekstraklasa – 15. kolejka: MIEDŹ LEGNICA – ARKA GDYNIA na żywo
CANAL+ Sport HD

17:30 Lotto Ekstraklasa – 15. kolejka: WSTĘP DO MECZU na żywo


17:55 Lotto Ekstraklasa – 15. kolejka: JAGIELLONIA BIAŁYSTOK – LECH POZNAŃ na żywo


20:00 Magazyn LIGA+ EXTRAna żywo


21:30 Magazyn LIGA+ EXTRA DOGRYWKA na żywo
CANAL+ Sport HD

PONIEDZIAŁEK- 12 LISTOPADA 2018

16:30 Lotto Ekstraklasa – 15. kolejka: PODSUMOWANIE KOLEJKI 
Ipla

20:00 Magazyn EKSTRAKLASA PO GODZINACH na żywo
CANAL+ Sport HD

21:00 Magazyn EKSTRAPAKA – 15. KOLEJKA 
CANAL+ Sport HD

22:10 Magazyn GOL EKSTRA na żywo
TVP Sport HDsport.tvp.pl

About Bartosz Głąb

Dziennikarz GOL24.pl zajmujący się piłkarską Ekstraklasą i 1. ligą, oraz współpracujący z TakSięGra.pl