16. kolejka Serie A TIM w Eleven Sports

Znowuż komplet meczów Serie A TIM danej kolejki pokaże Eleven Sports. Spotkania 16. serii gier na antenach stacji w dniach 14 – 16 grudnia. 14 grudnia inauguracyjnie zagrają Brescia Calcio i US Lecce, czyli ekipy z dolnej części tabeli. Gospodarze zajmują przedostatnie miejsce […]

Znowuż komplet meczów Serie A TIM danej kolejki pokaże Eleven Sports. Spotkania 16. serii gier na antenach stacji w dniach 14 – 16 grudnia.

14 grudnia inauguracyjnie zagrają Brescia Calcio US Lecce, czyli ekipy z dolnej części tabeli. Gospodarze zajmują przedostatnie miejsce w lidze, natomiast goście mają 4 punkty zapasu nad strefą spadkową. Następnie SSC Napoli pod wodzą nowego trenera – Gennaro Gattuso – podejmie Parmę Calcio, więc swojego sąsiada w stawce (odpowiednio 7. i 8. pozycja), a także drużynę, która ma tyle samo ,,oczek” (21). Neapolitańczycy wciąż borykają się w wewnętrznymi kłopotami, za co posadą zapłacił Carlo Ancelotti. ,,Azzurri” jednak odnieśli ostatnio sukces – pokonali 4:0 Genk i awansowali do fazy pucharowej Ligi Mistrzów UEFA. Zespół z Neapolu będzie próbował powtórzyć taki rezultat, a osiągnięcie indywidualne – klasyczny hat-trick – na pewno po raz kolejny marzy się Arkadiuszowi Milikowi. Potem derby Genui: Genoa – Sampdoria. To starcie zapewne przyniesie dużo emocji szczególnie pod względem kibicowskim, jednak poziom piłkarski z minionych lat może nie zostać, niestety, utrzymany, gdyż jedni i drudzy w tym sezonie powinni bić się do ostatniej kolejki o utrzymanie.

15 grudnia rozpocznie mecz średniaków ligi – Hellasu Verona Torino. Następnie o kolejnego gola w rozgrywkach powalczy Krzysztof Piątek, którego AC Milan podejmie Sassuolo, a Bologna Łukasza Skorupskiego ugości na własnym terenie rewelację 2019 roku nie tylko we Włoszech, ale również w całej Europie – Atalantę, która wiosną zagra w fazie play-off Ligi Mistrzów. Remis 2:2 z Sassuolo u siebie i porażka 1:3 z Lazio w Rzymie – to ostatnie wyniki Juventusu w Serie A. ,,Stara Dama” nie może nie wygrać trzeciego spotkania z rzędu, zatem będzie bardzo zmobilizowana na batalię z Udinese, której jest zdecydowanym faworytem. Do tego w tym dniu AS Roma zagra z ostatnim SPAL, zaś wieczorem Fiorentina zmierzy się z liderem – Interem Mediolan.

16 grudnia na zakończenie – nomen omen – 16. kolejki spotkanie na Sardegna Arena: Cagliari – Lazio. Oba kluby są ,,czarnymi końmi” w bieżących rozgrywkach, zajmują wysokie miejsca – 4. oraz 3. – i powinni w tym sezonie bić się o awans do europejskich pucharów. Faworytem konfrontacji będą rzymianie. Nie tyle z racji wyższej lokaty i czteropunktowej przewagi nad rywalem, ale przede wszystkim dzięki zwycięstwu 3:1 w minionej serii gier z mistrzem Italii – Juventusem.

SOBOTA – 14 GRUDNIA 2019

14:55 Serie A TIM – 16. kolejka: BRESCIA CALCIO – US LECCE na żywo
Ipla

17:30 Serie A TIM: STUDIO na żywo
Ipla

17:55 Serie A TIM – 16. kolejka: SSC NAPOLI – PARMA CALCIO 1913 na żywo

20:00 Serie A TIM: STUDIO na żywo
Ipla

20:40 Serie A TIM – 16. kolejka: GENOA CFC – UC SAMPDORIA na żywo

22:40 Serie A TIM: STUDIO na żywo
Ipla

NIEDZIELA – 15 GRUDNIA 2019

12:25 Serie A TIM – 16. kolejka: HELLAS VERONA – TORINO FC na żywo
Ipla

14:30 Serie A TIM: STUDIO na żywo
Ipla

14:55 Serie A TIM – 16. kolejka: AC MILAN – US SASSUOLO CALCIO na żywo
Ipla

14:55 Serie A TIM – 16. kolejka: JUVENTUS FC – UDINESE CALCIO na żywo
Ipla

14:55 
Serie A TIM – 16. kolejka: BOLOGNA FC – ATALANTA BC na żywo
Ipla

17:00 Serie A TIM: STUDIO na żywo
Ipla

17:55 Serie A TIM – 16. kolejka: AS ROMA – SPAL 2013 na żywo
Ipla

20:40 Serie A TIM – 16. kolejka: ACF FIORENTINA – INTER MEDIOLAN na żywo
Ipla

PONIEDZIAŁEK – 16 GRUDNIA 2019

17:00 Magazyn SERIE A TIM na żywo

20:40 Serie A TIM – 16. kolejka: CAGLIARI CALCIO – S.S. LAZIO na żywo
Ipla

About Dawid Sieńkowski

Student Dziennikarstwa i komunikacji społecznej Uniwersytetu Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie.