17. kolejka Serie A TIM w Eleven Sports

Rozgrywki Serie A TIM nie zwalniają tempa. Po kolejce rozegranej w Święto Trzech Króli, od soboty do poniedziałku pasjonować się będziemy mogli we Włoszech 17. serią gier. Transmisje w Eleven Sports. W sobotę, 9 stycznia kolejkę rozpocznie mecz, w którym Benevento poszuka […]

Rozgrywki Serie A TIM nie zwalniają tempa. Po kolejce rozegranej w Święto Trzech Króli, od soboty do poniedziałku pasjonować się będziemy mogli we Włoszech 17. serią gier. Transmisje w Eleven Sports.

W sobotę, 9 stycznia kolejkę rozpocznie mecz, w którym Benevento poszuka pierwszej w historii wygranej nad Atalantą. Następnie odbędzie się spotkanie na miarę dolnej połowy ligowej tabeli. W nim starcie ekip, które od dłuższego czasu nie mogą powiedzieć, że seryjnie wiedzie im się dobrze. Chodzi o będącą w strefie spadkowej Genoę Bolognę, która w Serie A zanotowała ostatnio aż 5 remisów z rzędu. Później kibicom pokażą się piłkarze AC Milan, których imponująca seria zwycięstw została przerwana w minioną środę przez mistrzowskie „Juve”. Mimo to, „Rossoneri” nadal są liderami i pozycji mogą obronić po triumfie nad Torino.

16. seria gier nie była udana dla obu klubów mediolańskich. Przegrał w niej nie tylko Milan, ale również wicelider Serie A – Inter. W niedzielę, 10 stycznia na Stadionie Olimpijskim w Rzymie także nie będzie łatwo o zdobycz punktową, ponieważ „Nerazzurri” goszczeni będą przez tracącą do nich tylko 3 „oczka” AS Romę, która obecnie zajmuje 3. miejsce w ligowej klasyfikacji. Batalia w stolicy Italii w ten weekend zapowiada się więc hitowo. Niedziela na Półwyspie Apenińskim przyniesie jednak także inne mecze. To chociażby konfrontacja Udinese z 6. w stawce Napoli, a także potyczka sąsiadów w tabeli – 14. Fiorentiny i 15. Cagliari. Tego dnia wieczorem jeszcze Juventus podejmie Sassuolo. W tej chwili jednych i drugich dzieli tylko punkt na korzyść aktualnych mistrzów kraju. „Stara Dama” spisuje się jednak coraz lepiej i chciała odskoczyć najbliższym rywalom oraz gonić drużyny z podium.

W poniedziałek, 11 stycznia wreszcie 17. kolejkę Serie A TIM zakończy rywalizacja Spezii Sampdorią. Może być to jeden z najbardziej wyrównanych pojedynków tej serii gier we Włoszech. Ostatnio oba zespoły sprawiły niespodzianki. Zarówno jedni, jak i drudzy swoje mecze wygrali stosunkiem 2:1 z wyżej notowanymi rywalami – odpowiednio Napoli i Interem.

SOBOTA – 9 STYCZNIA 2021

14:55 Serie A TIM – 17. kolejka: BENEVENTO CALCIO – ATALANTA BC 
Ipla

Komentarz: Julian Kowalski – Mikołaj Kruk

17:55 Serie A TIM – 17. kolejka: GENOA CFC – BOLOGNA FC 
Ipla

Komentarz: Michał Mitrut – Antoni Partum

20:40 Serie A TIM – 17. kolejka: AC MILAN – TORINO FC 
Ipla

Komentarz: Piotr Dumanowski – Mikołaj Kruk

NIEDZIELA – 10 STYCZNIA 2021

12:25 Serie A TIM – 17. kolejka: AS ROMA – INTER MEDIOLAN 
Ipla

Komentarz: Mateusz Święcicki – Filip Kapica

14:30 Serie A TIM: STUDIO 
Ipla

Studio: Mateusz Majak – Dominik Mucha, Antoni Partum
S
14:55 Serie A TIM – 17. kolejka: UDINESE CALCIO – SSC NAPOLI 
Ipla

Komentarz: Piotr Dumanowski – Dominik Guziak

17:55 Serie A TIM – 17. kolejka: ACF FIORENTINA – CAGLIARI CALCIO 
Ipla

Komentarz: Mateusz Święcicki – Filip Kapica

20:00 Serie A TIM: STUDIO na żywo
Ipla

Studio: Mateusz Majak – Dominik Mucha, Antoni Partum

20:40 Serie A TIM – 17. kolejka: JUVENTUS FC – US SASSUOLO CALCIO 
Ipla

Komentarz: Julian Kowalski – Mikołaj Kruk

22:45 Serie A: STUDIO na żywo
Ipla

Studio: Mateusz Majak – Dominik Mucha, Antoni Partum

PONIEDZIAŁEK – 11 STYCZNIA 2021

20:40 Serie A TIM – 17. kolejka: SPEZIA CALCIO – UC SAMPDORIA 
Ipla

Komentarz: Julian Kowalski – Filip Kapica

About Dawid Sieńkowski

Student Dziennikarstwa i komunikacji społecznej Uniwersytetu Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie.