2. Bundesliga wraca z przytupem w Eleven Sports!

Z przytupem w ten weekend do gry wracają piłkarze w Niemczech. Jako pierwsze rozgrywki piłkarskie w Europie, restartu dokonają Bundesliga i 2. Bundesliga. W związku z tym, nadawca ligi niemieckiej w Polsce – Eleven Sports – przewiduje maraton z meczami […]

Z przytupem w ten weekend do gry wracają piłkarze w Niemczech. Jako pierwsze rozgrywki piłkarskie w Europie, restartu dokonają Bundesliga i 2. Bundesliga. W związku z tym, nadawca ligi niemieckiej w Polsce – Eleven Sports – przewiduje maraton z meczami zza zachodniej granicy naszego kraju. 

Przerwa w rozgrywkach, oczywiście, spowodowana była pandemią Koronawirusa. Mimo że Niemcy nadal walczą z zarazą i przestrzegają zasad izolacji społecznej, to Niemiecka Federacja Piłkarska w porozumieniu z władzami państwowymi ustaliła, że 16 maja to dobry termin na powrót piłkarzy na boiska, aby dokończyć ligowy sezon 2019/2020. Rzecz jasna, obowiązywać będą odpowiednie wymogi sanitarne, a także – co najważniejsze – spotkania już do końca tej kampanii odbywać się będą bez udziału publiczności.

W Polsce telewizja Eleven Sports planuje szeroko pokazywać rozgrywki 2. Bundesligi. Tak też w ten weekend polscy kibice niemieckiego zaplecza piłkarskiego zobaczą w całości 26. kolejkę ligową. Cała seria gier w telewizji – to do tej pory się nie zdarzało, jeżeli chodzi o pokazywanie tej ligi w naszym kraju.

Forma wszystkich drużyn będzie wielką niewiadomą. Ostatnie spotkanie w ramach 2. Bundesligi zostało rozegrane 9 marca. Przez ponad 2 miesiące piłkarze trenowali głównie indywidualnie, a dopiero od niedawna w zespołach. Wszystkie ekipy stawiają sobie jednak jakieś cele na ostatnie 9 kolejek tego sezonu – walka o awans do najwyższej klasy rozgrywkowej w Niemczech bądź utrzymanie się na zapleczu.

W sobotę, 16 maja najciekawiej zapowiada się chyba starcie VfL Bochum – 1. FC Heidenheim. A to za sprawą tego, że ci pierwsi realnie myślą o awansie w tym sezonie, zajmując 4. miejsce w lidze i tracąc jedynie 3 punkty do podium, zaś ci drudzy muszą bić się o utrzymanie, okupując w tym momencie 15. pozycję w tabeli, wyprzedzając drużynę z miejsca barażowego o 3 ,,oczka”. Zobaczymy, kto lepiej zmotywuje się na pozostałą część grania, po restarcie rozgrywek.

Tego dnia jeszcze spotkania zespołów ze środka lub dołu tabeli. A mianowicie, SSV Jahn Regensburg – Holstein KielFC Erzgebirge Aue – SV Sanhausen oraz Karlsruher SC – SV Darmstadt 98.

Niedziela, 17 maja będzie dniem zaprezentowania się trzech czołowych ekip 2. Bundesligi. Swoje mecze zagrają odpowiednio: Arminia Bielefeld VfL Osnabruck, VfB Stuttgart SV Wehen Wiesbaden oraz Hamburger SV SpVgg Greuther Furth. Do tego zmierzą się zespoły, których dzieli zaledwie punkt, a oba nie mogą być jeszcze pewne utrzymanie – FC Sankt Pauli FC Norymberga. Tego dnia na niemieckich boiskach drugoligowych będzie też można zobaczyć polskich piłkarzy, takich jak Waldemar Sobota w barwach FC St. Pauli czy Marcin Kamiński ze Stuttgartu.

SOBOTA – 16 MAJA 2020

12:55 2. Bundesliga – 26. kolejka: VFL BOCHUM – 1. FC HEIDENHEIM na żywo
Ipla
Komentarz: Patryk Mirosławski – Sebastian Chabiniak

12:55 2. Bundesliga – 26. kolejka: SSV JAHN REGENSBURG – HOLSTEIN KIEL na żywo
Ipla
Komentarz: Marcin Pawłowski – Marcin Gazda

12:55 2. Bundesliga – 26. kolejka: FC ERZGEBIRGE AUE – SV SANDHAUSEN na żywo
Ipla
Komentarz: Michał Wszołek – Michał Świrkula

12:55 2. Bundesliga – 26. kolejka: KARLSRUHER SC – SV DARMSTADT 98 na żywo
Ipla
Komentarz: Michał Mitrut – Piotr Czachowski

NIEDZIELA – 17 MAJA 2020

13:25  2. Bundesliga – 26. kolejka: ARMINIA BIELEFELD – VFL OSNABRUCK na żywo
Ipla
Komentarz: Patryk Mirosławski – Sebastian Chabiniak
13:25 2. Bundesliga – 26. kolejka: FC SANKT PAULI – FC NORYMBERGA na żywo
Ipla
Komentarz: Mateusz Święcicki – Filip Kapica

13:25 2. Bundesliga – 26. kolejka: SPVGG GREUTHER FURTH – HAMBURGER SV na żywo
Ipla
Komentarz: Julian Kowalski – Marcin Gazda

13:25 2. Bundesliga – 26. kolejka: SV WEHEN WIESBADEN – VFB STUTTGART na żywo
Ipla
Komentarz: Piotr Dumanowski – Dominik Guziak

About Dawid Sieńkowski

Student Dziennikarstwa i komunikacji społecznej Uniwersytetu Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie.