2. kolejka Ligi Mistrzów piłkarzy ręcznych Velux EHF w Canal+ Sport, Canal+ Sport 2 i Canal Now

W sobotę 21 września Orlen Wisła Płock podejmie Kadetten Schaffhausen, a w niedzielę 22 września PGE Vive Kielce podejmie Motor Zaporoże. Transmisje 2. kolejki Ligi Mistrzów Velux EHF w stacjach sportowych Platformy CANAL+.  Orlen Wisła Płock – Kadetten Schaffhausen Drugie spotkanie wicemistrzów Polski w […]

W sobotę 21 września Orlen Wisła Płock podejmie Kadetten Schaffhausen, a w niedzielę 22 września PGE Vive Kielce podejmie Motor Zaporoże. Transmisje 2. kolejki Ligi Mistrzów Velux EHF w stacjach sportowych Platformy CANAL+. 

Orlen Wisła Płock – Kadetten Schaffhausen
Drugie spotkanie wicemistrzów Polski w tej edycji Ligi Mistrzów Velux EHF. Przed tygodniem zespół z Płocka przegrał z mistrzem Rosji 23:25. Tym razem rywalem podopiecznych Xavi Sabate będzie najlepsza drużyna Szwajcarii, Kadetten Schaffhausen. Zespół z Szafuzy rozpoczął rozgrywki od remisu 28:28 z Dinamem Bukareszt. Kibice polskiej drużyny mają w pamięci mecz z sezonu 2016/2017, kiedy to porażka w Szwajcarii przekreśliła szanse Wisły na wyjście z grupy. Przyszedł czas na rewanż. W środku tygodnia płocczanie wygrali ligowe spotkanie z Pogonią Szczecin i wydaje się, że forma zespołu z meczu na mecz rośnie.

PGE Vive Kielce – Motor Zaporoże
Zespół z Kielc cztery razy w swojej historii występował w Final4. W 2016 roku, po pamiętnym finale z węgierskim Veszprem, Vive po raz pierwszy wygrało Ligę Mistrzów Rok temu również udało się awansować do czwórki najlepszych zespołów, ale bez zdobyczy medalowej. W tym sezonie celem jest również Final4. W pierwszej kolejce PGE Vive pokazało się z dobrej strony i wywiozło cenny remis z trudnej hali THW Kiel. Teraz czas na pierwsze zwycięstwo. Do Kielc przyjeżdża Motor Zaporoże. Ukraiński zespół w pierwszej kolejce uległ wysoko Telekomowi Veszprem. Niekwestionowanym faworytem tego spotkania będą mistrzowie Polski.

SOBOTA – 21 WRZEŚNIA 2019

14:30 Liga Mistrzów piłkarzy ręcznych – 2. kolejka grupa D: STUDIO na żywo

CANAL+ Sport HD

Studio: Piotr Karpiński,

15:00 Liga Mistrzów piłkarzy ręcznych – 2. kolejka grupa D: ORLEN WISŁA PŁOCK – KADETTEN SCHAFFHAUSEN na żywo

CANAL+ Sport HD

Komentarz: Krzysztof Bandych, Michał Matysik

17:30 Liga Mistrzów piłkarzy ręcznych – 2. kolejka grupa B: TELEKOM VESZPREM – THW KIEL na żywo

Komentarz: Szymon Ratajczak, Grzegorz Tkaczyk

NIEDZIELA – 22 WRZEŚNIA 2019

19:00 Liga Mistrzów piłkarzy ręcznych – 2. kolejka grupa B: STUDIO na żywo

Studio: Piotr Karpiński

19:30 Liga Mistrzów piłkarzy ręcznych – 2. kolejka grupa B: PGE VIVE KIELCE – MOTOR ZAPOROŻE na żywo

Komentarz: Robert Skrzyński, Tomasz Rosiński

About Mateusz Bartkowiak