20. kolejka 2. Bundesligi w Eleven Sports

W ten weekend czas na drugą w 2020 roku kolejkę 2. Bundesligi, po tym, jak piłkarze z niemieckiego zaplecza zainaugurowali rundę wiosenną w środku tygodnia. Od piątku do poniedziałku w Eleven Sports po jednym meczu 20. serii gier codziennie. W […]

W ten weekend czas na drugą w 2020 roku kolejkę 2. Bundesligi, po tym, jak piłkarze z niemieckiego zaplecza zainaugurowali rundę wiosenną w środku tygodnia. Od piątku do poniedziałku w Eleven Sports po jednym meczu 20. serii gier codziennie.

W piątek kolejkę rozpocznie lider. Arminia Bielefeld na wyjeździe zagra z FC Erzgebirge Aue. ,,Czarno – Biało – Niebiescy” chcieliby powtórki wyniku z meczu tych drużyn w pierwszej części sezonu, kiedy to wygrali u siebie 3:1. Teraz muszą uważać, ponieważ każde potknięcie może ich srogo kosztować. Gospodarze zaś na pewno będą mocno walczyć o zdobycz punktową, gdyż chcą przebić się do ścisłej czołówki ligi. Obecnie zajmują 6. miejsce i do podium tracą 5 punktów.

W sobotę do rywalizacji przystąpi zespół Waldemara Soboty. FC Sankt Pauli przed własną publicznością podejmie VfB Stuttgart. Za pretendentów do zwycięstwa uchodzą ,,Die Schwaben” – 3. klub 2. ligi niemieckiej obecnie z aspiracjami do awansu do najwyższej klasy rozgrywkowej w Niemczech w tej kampanii. ,,Pauli” w 18-zespołowych rozgrywkach zajmuje 12. miejsce, jednak koniec środka tabeli ani trochę nie może wydawać się bezpieczny. Druga część stawki jest tak spłaszczona, że tracą oni do strefy spadkowej jedynie 2 punkty, a do miejsca barażowego, które każe podjąć po sezonie zasadniczym walkę o ligowy byt, tylko ,,oczko”. W 19-letniej historii rywalizacji tych dwóch ekip jeszcze nigdy triumfu nie odnieśli popularni ,,Piraci Ligi”. Teraz też się na to nie zanosi.

W niedzielę kibiców czeka popołudniowe starcie FC Nurnberg – SV Sandhausen. Co ciekawe, według bukmacherów – faworytami są gospodarze, którzy plasują się znacznie niżej w ligowej tabeli. Być może to przez fakt, że w końcu muszą oni zacząć odrabiać straty, ponieważ na razie ich sytuacja nie wygląda kolorowo – zajmują przedostatnie miejsce w stawce, a ich ostatnia batalia – porażka aż 1:4 z HSV w delegacji – pokazała, że ekipa ta do końca powinna bić się o utrzymanie. Goście natomiast są typowym średniakiem, okupującym środek, lecz na pewno mającym też swoje aspiracje, co dobitnie pokazuje ostatnia seria – 4 zwycięstwa z rzędu , biorąc pod uwagę zimowe sparingi i pierwszą kolejkę rundy wiosennej 2. Bundesligi.

Poniedziałek będzie należał do VfL Bochum Hamburgera SV, którzy zmierzą się na zakończenie 20. serii gier. Choć kibice HSV zapewne rzekliby, że to ma być tylko ich dzień. Hamburczycy liczą na to, iż pewna wygrana z Norymbergą w środku tygodnia będzie początkiem marszu klubu do powrotu do Bundesligi w 2020 roku. Kolejny triumf ,,Rothosen” jest możliwy, gdyż klub z Westfalii pozycjonuje się dopiero na 14. lokacie i w tym sezonie powinien drżeć o pozostanie w 2. ligi niemieckiej.

PIĄTEK – 31 STYCZNIA 2020

18:25 2. Bundesliga – 20. kolejka: FC ERZGEBIRGE AUE – ARMINIA BIELEFELD na żywo
Ipla
Komentarz: Patryk Mirosławski – Mateusz Majak

SOBOTA – 1 LUTEGO 2020

12:55 2. Bundesliga – 20. kolejka: FC SANKT PAULI – VFB STUTTGART na żywo
Ipla
Komentarz: Patryk Mirosławski

NIEDZIELA – 2 LUTEGO 2020

13:25 2. Bundesliga – 20. kolejka: 1. FC NURNBERG – SV SANDHAUSEN na żywo
Ipla
Komentarz: Michał Wszołek

PONIEDZIAŁEK – 3 LUTEGO 2020

20:25 2. Bundesliga – 20. kolejka: VFL BOCHUM – HAMBURGER SV na żywo
Ipla

About Dawid Sieńkowski

Student Dziennikarstwa i komunikacji społecznej Uniwersytetu Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie.