20 kolejka koszykarskiej Bundesligi w Sportklub

Nie zwalnia tempa easyCredit BBL, w najbliższej kolejce czeka nas m. in spotkanie Ulm– Alba Berlin. Na południe Niemiec przyjeżdża grająca ostatnio w kratkę drużyna Alby Berlin. Berlińczycy od początku roku rozegrali cztery spotkania, wygrywając tylko, jak na ich możliwości, […]

Nie zwalnia tempa easyCredit BBL, w najbliższej kolejce czeka nas m. in spotkanie UlmAlba Berlin.

Na południe Niemiec przyjeżdża grająca ostatnio w kratkę drużyna Alby Berlin. Berlińczycy od początku roku rozegrali cztery spotkania, wygrywając tylko, jak na ich możliwości, dwukrotnie. O ile porażkę z drużyną Oldenmurga można jeszcze przełknąć, o tyle porażka Gottingen już nie powinna się przytrafić drużynie mającej tak wysokie aspiracje.

Gospodarze spotkania po trzech kolejnych zwycięstwach w bieżącym roku kalendarzowym na poważnie włączyli się do walki o play- off. Dużym atutem gospodarzy jest ich hala,  bowiem drużyna Ulm ostatni raz schodziła pokonana z własnego parkietu 9 listopada 2019 roku po porażce z drużyną s.Oliver Wurzburg.

W poprzednim roku kalendarzowym obie ekipy mierzyły się ze sobą, aż pięciokrotnie i za każdym razem zwycięsko z tej rywalizacji wychodził zespół Alby Berlin.

                                   WTOREK – 11 LUTEGO 2020

19:00 easyCredit BBL – 20. kolejka: RATIOPHARM ULM – ALBA BERLIN na żywo

Komentarz: Krzysztof Sendecki

About Konrad Mikołajczyk