22. kolejka 2. Bundesligi w Eleven Sports

W najbliższe dni maniaków futbolowych czeka kolejna dawka meczów z zaplecza niemieckiej Bundesligi. Transmisje spotkań 22. kolejki rozgrywek na antenach Eleven Sports. W piątek, 14 lutego całą serię gier 2. Bundesligi zainaugurują piłkarze FC Sankt Pauli i Dynamo Drezno. Nikt nie mówi, że […]

W najbliższe dni maniaków futbolowych czeka kolejna dawka meczów z zaplecza niemieckiej Bundesligi. Transmisje spotkań 22. kolejki rozgrywek na antenach Eleven Sports.

W piątek, 14 lutego całą serię gier 2. Bundesligi zainaugurują piłkarze FC Sankt Pauli Dynamo Drezno. Nikt nie mówi, że nie może to być emocjonujące spotkanie, jednak jego stawka nie będzie najwyższa. Gospodarze ciągle znajdują się nad strefą spadkową, aczkolwiek tracą do niej już tylko punkt. Ostatnie miejsce w tabeli okupują zaś goście, którym wyjazdowe zwycięstwo w Hamburgu pozwoliłoby trochę wykaraskać się z opresji. Bilans trzech ostatnich rywalizacji obu ekip jest identyczny – porażka, remis i zwycięstwo. Kto poprawi choć ciut swoją passę?

W sobotę, 15 lutego zmierzą się ze sobą zespoły, które jeszcze niedawno rywalizowały w najwyższej klasie rozgrywkowej w Niemczech – Hannover 96 oraz Hamburger SV. Z Bundesligi jedni i drudzy spadli relatywnie niedawno, ale ich losy teraz układają się różnie. ,,Die Roten” walczą o miejsce w środku stawki, aby być spokojnym ligowego bytu, natomiast ,,Rothosen” obecnie są wiceliderami ligi, depcząc po piętach prowadzącej Arminii Bielefeld, a także są głównymi faworytami do awansu w tym sezonie.

Dość podobna sytuacja ze statusem obu klubów na chwilę obecną ma miejsce w przypadku VfL Bochum VfB Stuttgart, czyli drużyn, które zagrają ze sobą w poniedziałek, 17 lutego. Ci pierwsi w tej kampanii zajmują się walką o utrzymanie, zaś ci drudzy są pretendentami do wywalczenia przepustki do gry w Bundeslidze na sezon 2020/2021. W takich pojedynkach faworyt batalii sam się więc maluje.

PIĄTEK – 14 LUTEGO 2020

18:25 2. Bundesliga – 22. kolejka: FC SANKT PAULI – DYNAMO DREZNO na żywo
Ipla

SOBOTA – 15 LUTEGO 2020

12:55 2. Bundesliga – 22. kolejka: HANNOVER 96 – HAMBURGER SV na żywo
Ipla

PONIEDZIAŁEK – 17 LUTEGO 2020

20:25 2. Bundesliga – 22. kolejka: VFL BOCHUM – VFB STUTTGART na żywo

Ipla

About Dawid Sieńkowski

Student Dziennikarstwa i komunikacji społecznej Uniwersytetu Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie.