24. kolejka 2. Bundesligi w Eleven Sports

W ramach 24. kolejki 2. Bundesligi stacja Eleven Sports zdecydowała się na transmisje trzech spotkań w najbliższy weekend. Będziemy mieli możliwość bycia świadkami m.in. starć drużyn ze strefy spadkowej oraz zespół z górnej połowy tabeli. W piątek, 28 lutego o […]

W ramach 24. kolejki 2. Bundesligi stacja Eleven Sports zdecydowała się na transmisje trzech spotkań w najbliższy weekend. Będziemy mieli możliwość bycia świadkami m.in. starć drużyn ze strefy spadkowej oraz zespół z górnej połowy tabeli.

W piątek, 28 lutego o 18:25 zagrają ze sobą ekipy z okolicy strefy spadkowej 2. Bundesligi. Trzecie od końca Karlsruher SC podejmie na własnym boisku plasujący się jedynie pozycję wyżej zespół FC Nurnberg. Obie drużyny w ligowej tabeli dzielą zaledwie 2 punkty. Dolna połowa 2. ligi niemieckiej jest jednak tak spłaszczona, że jedno zwycięstwo może umiejscowić dany klub nawet w środku stawki. Na to w późne popołudnie piątkowe na pewno będą liczyć jedni i drudzy, co może być znakomitym przyczynkiem do tego, żeby stworzyć pasjonujące widowisko.

W niedzielę, 29 lutego na 12:55 zaplanowano konfrontację FC Erzgebirge Aue – Hamburger SV. Zdecydowanymi faworytami na papierze będą goście, którzy znajdują się na podium 2. Bundesligi i taki stan rzeczy będą chcieli zachować do końca, ponieważ marzy im się powrót do najwyższej klasy rozgrywkowej w Niemczech. Ambitne HSV tegoroczne rozgrywki chciałoby nawet z pewnością wygrać, więc musi triumfować nad takimi rywalami, jak właśnie ekipa z Aue. Popularne za naszą zachodnią granicą ,,Veilchen” aktualnie zajmują 9. miejsce w ligowej tabeli, tracąc równe 10 ,,oczek” do 3. ,,Rothosten”.

W poniedziałek, 2 marca o 20:25 24. kolejkę 2. Bundesligi zakończy starcie Hannoveru 96 Holstein Kiel. Różnicą w porównaniu z pozostałymi dwoma meczami tej serii gier transmitowanymi na antenach Eleven Sports będzie to, że rozbieżność pomiędzy obydwoma drużynami jest już naprawdę duża. W końcu zmierzą się ze sobą zespoły z 5. miejsc – od końca i od początku. Gospodarze zajmują obecnie 14. miejsce w tabeli, mając 26 punktów na koncie, zaś goście plasują się na 5. lokacie w lidze z 33. ,,oczkami”. Pretendenta do zwycięstwa w tej parze szukać długo teoretycznie nie trzeba z automatu.

PIĄTEK – 28 MARCA 2020

18:25 2. Bundesliga – 24. kolejka: KARLSRUHER SC – FC NURNBERG na żywo
Ipla

SOBOTA – 29 LUTEGO 2020

12:55 2. Bundesliga – 24. kolejka: FC ERZGEBIRGE AUE – HAMBURGER SV na żywo
Ipla

PONIEDZIAŁEK – 2 MARCA 2020

20:25 2. Bundesliga – 24. kolejka: HANNOVER 96 – HOLSTEIN KIEL na żywo

Ipla

About Dawid Sieńkowski

Student Dziennikarstwa i komunikacji społecznej Uniwersytetu Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie.