25. kolejka 2. Bundesligi w Eleven Sports

W najlepsze trwają rozgrywki 2. Bundesligi. W piątek, sobotę i poniedziałek stacja Eleven Sports planuje przeprowadzić transmisje w sumie z trzech meczów 25. kolejki na zapleczu najwyższej klasy rozgrywkowej w Niemczech. W piątek, 6 marca na Max-Morlock-Stadion w Norymberdze zmierzą […]

W najlepsze trwają rozgrywki 2. Bundesligi. W piątek, sobotę i poniedziałek stacja Eleven Sports planuje przeprowadzić transmisje w sumie z trzech meczów 25. kolejki na zapleczu najwyższej klasy rozgrywkowej w Niemczech.

W piątek, 6 marca na Max-Morlock-Stadion w Norymberdze zmierzą się ze sobą sąsiedzi z dolnej części tabeli – FC Nurnberg Hannover 96. Obie ekipy zajmują odpowiednio 13. i 12. miejsce w lidze, mając po 29 punktów. Zapewne jedni i drudzy w tym sezonie bić się będą do końca o utrzymanie, Zwycięstwo w konfrontacji z pobliską w stawce drużyną może znacząco przybliżyć do celu jeden z zespołów. Obecnie ich przewaga nad miejscem barażowym wynosi 5, a nad strefą spadkową – 7 ,,oczek”. Według bukmacherów: faworytem, głównie z racji na rolę gospodarza, jest Norymberga.

W sobotę, 7 marca na Volksparkstadion o komplet punktów, po trzech meczach bez zwycięstwa, powalczy Hamburger SV, który podejmie SSV Jahn Regensburg. Goście z bawarskiego miasta położonego nad Dunajem jednak też notują od pewnego czasu fatalną serię. W ostatnich pięciu spotkaniach tylko raz udało im się nieznacznie wygrać, podczas gdy 4-krotnie notowali porażki, w tym jedną aż 0:6. Zdecydowanym pretendentem do triumfu w tym starciu jest HSV, który w boju o powrót do Bundesligi musi gonić liderujące Arminię Bielefeld oraz VfB Stuttgart. Hamburczycy obecnie zajmują 3. miejsce w ligowej tabeli, co daje im prawo udziału w barażach o awans. Jednak muszą pamiętać, że po piętach już stąpa im z 3-punktową stratą FC Heidenheim.

Wreszcie w poniedziałek, 9 marca dojdzie do batalii, którą bez dwóch zdań można nazwać hitem tej serii gier. Na Mercedes-Benz Arena w Stuttgarcie miejscowe VfB zagra z Arminią Bielefeld. Zatem zmierzą się – wspomniani już – liderzy 2. Bundesligi. Gospodarze tego meczu do jego gości tracą w chwili obecnej 6 ,,oczek”. Własne trybuny oraz fantastyczna passa czterech zwycięstw z rzędu sprawiają, że za nieznacznego faworyta przed szlagierem w poniedziałkowy wieczór uchodzi klub z siedzibą w Stuttgarcie.

PIĄTEK  – 6 MARCA 2020

18:25 2. Bundesliga – 25. kolejka: FC NURNBERG – HANNOVER 96 na żywo
Ipla

SOBOTA – 7 MARCA 2020

12:55 2. Bundesliga – 25. kolejka: HAMBURGER SV – SSV JAHN REGENSBURG na żywo
Ipla

PONIEDZIAŁEK – 9 MARCA 2020

20:25 2. Bundesliga – 25. kolejka: VFB STUTTGART – ARMINIA BIELEFELD na żywo

Ipla


About Dawid Sieńkowski

Student Dziennikarstwa i komunikacji społecznej Uniwersytetu Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie.