26. kolejka LOTTO Ekstraklasy w nc+ i Eurosporcie

Czas na 26. kolejkę LOTTO Ekstraklasy. Do końca rundy zasadniczej pozostało coraz mniej spotkań. Hitem najbliższej serii gier będą derby Krakowa. Inauguracja kolejki odbędzie się w Płocku, gdzie znajdująca się ostatnio w wysokiej dyspozycji Wisła Płock podejmować będzie Pogoń Szczecin. […]

Czas na 26. kolejkę LOTTO Ekstraklasy. Do końca rundy zasadniczej pozostało coraz mniej spotkań. Hitem najbliższej serii gier będą derby Krakowa.

Inauguracja kolejki odbędzie się w Płocku, gdzie znajdująca się ostatnio w wysokiej dyspozycji Wisła Płock podejmować będzie Pogoń Szczecin. Zespół z Mazowsza w ostatnich dwóch spotkaniach z czołowymi ekipami LOTTO Ekstraklasy zdobył 4 punkty. Pogoń będzie starała się zrehabilitować za wstydliwą porażkę w ostatniej kolejce z Zagłębiem Lubin.

Nieoczekiwana porażka w Legnicy sprawia, że zespół Lecha Poznań w piątkowym pojedynku z Górnikiem Zabrze będą interesowały tylko trzy punkty. Goście w dwóch ostatnich spotkaniach zdobyli zaledwie punkt, przez co ich sytuacja w tabeli robi się coraz trudniejsza. Czy stać ich na niespodziankę przy Bułgarskiej?

W sobotę pierwszym spotkaniem będzie mecz w stolicy Podlasia. Jagiellonia Białystok zmierzy się w żółto-czerwonych derbach z Koroną Kielce. Oba zespoły nie prezentują w ostatnim czasie dobrej formy – Korona przegrała dwa ostatnie ligowe pojedynki, „Jaga” w trzech ostatnich meczach zdobyła zaledwie punkt. Sobotnia konfrontacja będzie szansą na zakończenie gorszej serii przez którąś z ekip.

Zaledwie dwa punkty przewagi nad drugim zespołem z Warszawy ma już Lechia Gdańsk. Zespół Piotra Stokowca zaczął notować w ostatnich tygodniach spadek formy, stąd pojedynek z czerwoną latarnią ligi – z Zagłębiem Sosnowiec będzie dla gdańszczan dobrą okazją do powrotu na ścieżkę zwycięstw.

Tuż po zakończeniu spotkania w Sosnowcu swój mecz rozpocznie Legia Warszawa. Rywalem mistrza Polski będzie Śląsk Wrocław. Drużyna Ricardo Sa Pinto w ostatnią środę rozgrywała pojedynek ćwierćfinałowy Pucharu Polski z Rakowem Częstochowa zakończony dogrywką, stąd warszawianie mogą czuć lekkie zmęczenie. Zespół z Wrocławia przyjedzie do stolicy podbudowany zwycięstwem w ostatniej kolejce z Jagiellonią.

Fantastyczną serię zwycięstw notuje Piast Gliwice. „Piastunki” wygrały cztery ostatnie ligowe spotkania i zbliżyły się do lidera z Gdańska na odległość siedmiu punktów. Kolejnym rywalem ekipy Waldemara Fornalika będzie Miedź Legnica. Beniaminek Lotto Ekstraklasy po ostatnim niespodziewanym zwycięstwie z „Kolejorzem” marzy o kolejnej niespodziance.

Walczące o miejsce w czołowej ósemce po rundzie zasadniczej Zagłębie Lubin w drugim niedzielnym meczu zmierzy się z Arką Gdynia. Goście przegrali pięć ostatnich spotkań ligowych i ich sytuacja robi się w tabeli coraz trudniejsza. Zagłębie w ostatnim czasie złapało „drugi oddech”. Nie trudno więc wskazać faworyta konfrontacji.

Niekwestionowanym hitem 26. kolejki będą niedzielne derby Krakowa. W lepszej formie wydają się być piłkarze Cracovii. Zespół Michała Probierza zbliżył się w ostatnim czasie do  czołówki i traci już tylko cztery punkty do ligowego podium. Wisła Kraków przystąpi do spotkania derbowego po niesamowitym meczu w Kielcach, wygranym 6-2.

PIĄTEK – 15 MARCA 2019

17:30 LOTTO Ekstraklasa – 26. kolejka: WSTĘP DO MECZU na żywo
Ipla

17:55 
LOTTO Ekstraklasa – 26. kolejka: WISŁA PŁOCK – POGOŃ SZCZECIN na żywo
Ipla

20:00 
LOTTO Ekstraklasa – 26. kolejka: SUPER PIĄTEK na żywo
CANAL+ Sport HD

20:25 
LOTTO Ekstraklasa – 26. kolejka: LECH POZNAŃ – GÓRNIK ZABRZE na żywo
CANAL+ Sport HD

22:30 
LOTTO Ekstraklasa – 26. kolejka: SUPER PIĄTEK na żywo
CANAL+ Sport HD

SOBOTA – 16 MARCA 2019

15:10 LOTTO Ekstraklasa – 26. kolejka: WSTĘP DO MECZU na żywo


15:25 
LOTTO Ekstraklasa – 26. kolejka: JAGIELLONIA BIAŁYSTOK – KORONA KIELCE na żywo


17:40 
LOTTO Ekstraklasa – 26. kolejka: WSTĘP DO MECZU na żywo
CANAL+ Sport HD

17:55
LOTTO Ekstraklasa – 26. kolejka: ZAGŁĘBIE SOSNOWIEC – LECHIA GDAŃSK na żywo
CANAL+ Sport HD

20:00 
LOTTO Ekstraklasa – 26. kolejka: WSTĘP DO MECZU na żywo
CANAL+ Sport HD

20:25 
LOTTO Ekstraklasa – 26. kolejka: LEGIA WARSZAWA – ŚLĄSK WROCŁAW na żywo
CANAL+ Sport HD

22:30
Magazyn LIGA+ na żywo
CANAL+ Sport HD

NIEDZIELA – 17 MARCA 2019

15:10 LOTTO Ekstraklasa – 26. kolejka: STUDIO na żywo
CANAL+ Sport HD

15:25 
LOTTO Ekstraklasa – 26. kolejka: PIAST GLIWICE – MIEDŹ LEGNICA na żywo
CANAL+ Sport HD

17:30 
LOTTO Ekstraklasa – 26. kolejka: WSTĘP DO MECZU na żywo


17:55 
LOTTO Ekstraklasa – 26. kolejka: WISŁA KRAKÓW – CRACOVIA na żywo


20:00
 Magazyn LIGA+ EXTRA na żywo


21:30 
Magazyn LIGA+ EXTRA DOGRYWKA na żywo
CANAL+ Sport HD

About Piotr Dzierzgowski