28. kolejka 2. Bundesligi na Eleven Sports

Powoli wyjaśnia się sytuacja kto będzie walczył o awans do Bundesligi, a kto będzie się bronił przed spadkiem z II ligi. Na czele klasyfikacji dwóch spadkowiczów – FK Koln i Hamburger SV, stawkę zamyka Ingolstadt. Eleven Sports pokaże 4 mecze […]

Powoli wyjaśnia się sytuacja kto będzie walczył o awans do Bundesligi, a kto będzie się bronił przed spadkiem z II ligi. Na czele klasyfikacji dwóch spadkowiczów – FK Koln i Hamburger SV, stawkę zamyka Ingolstadt. Eleven Sports pokaże 4 mecze z 28. kolejki 2. Bundesligi.

Kolejkę otwiera starcie Jahn Regensburg z VfL Bochum. Obie ekipy są w środku tabeli i nie walczą już o awans i nie muszą się obawiać, że spadną z ligi. Również forma tych zespołów jest podobna, w ostatnich dwóch kolejkach te drużyny zdobyły po punkcie. Jesienią Regensburg i Bochum w bezpośrednim starciu podzieliły się punktami remisując 3:3.

W sobotę zobaczymy potyczkę Holstein Kiel z St. Pauli. Zespoły plasują się w górnej części tabeli i mają szansę powalczyć o 3. miejsce dające baraże o awans w dwumeczu z 16. drużyną Bundesligi. Ekipa St. Pauli w ostatnich 3 meczach nie potrafiła wygrać, co istotne nie strzeliła w tych meczach ani jednej bramki i odniosła dotkliwe porażki po 0:4 – z HSV i Sandhausen. Nieco lepiej prezentuje się skład gospodarzy. Zawodnicy Tima Waltera w połowie marca rozbili Erzgebirge Aue 5:1, by w następnej kolejce wysoko przegrać z Kolonią 0:4. Porażka gospodarzy mocno oddali ich od gry o awans do elity.

W niedzielę będziemy mogli rzucić okiem na mecz z udziałem Łukasza Gikiewicza. Dynamo Drezno podejmuje Union Berlin. Broniący się przed degradacją gospodarze w ostatnich 3 meczach zdobyli 5 punktów, a goście dwa ostatnie mecze przegrali. Union znajduje się na 3. pozycji i przez ostatnie wpadki przewaga nad czwartym Paderborn zmalała do trzech punktów.

28. kolejkę zakończy spotkanie wicelidera 2. Bundesligi – Hamburgera SV z beniaminkiem z Magdeburga. Faworytem jest zespół Hannesa Wolfa. HSV jest jedynym zespołem z tego szczebla, który  dotarł do półfinału pucharu Niemiec. Goście przede wszystkim muszą uważać na Pierre Michela Lasoggę. 27-latek w ostatnich 4 występach zdobył 5 bramek.

PIĄTEK – 5 KWIETNIA 2019

18:25 2. Bundesliga – 28. kolejka: SSV JAHN REGENSBURG – VFL BOCHUM na żywo
Ipla

SOBOTA – 6 KWIETNIA 2019

12:55 2. Bundesliga – 28. kolejka: HOLSTEIN KIEL – FC ST. PAULI na żywo
Ipla

NIEDZIELA 7 KWIETNIA 2019

12:55 2. Bundesliga – 28. kolejka: DYNAMO DREZNO – UNION BERLIN na żywo
Ipla

PONIEDZIAŁEK – 8 KWIETNIA 2019

20:25 2. Bundesliga – 28. kolejka: HAMBURGER SV – 1. FC MAGDEBURGna żywo
Ipla

About Łukasz Brajczewski

Student Dziennikarstwa i Komunikacji Społecznej na Uniwersytecie Warmińsko-Mazurskim w Olsztynie.