5. i 6. kolejka LOTTO Superligi w Sportklubie

Po przerwie na zmagania w Lidze Mistrzów oraz Drużynowych Mistrzostwach Europy powraca LOTTO Superliga. Po jednym meczu piątkowej i niedzielnej kolejki pokaże Sportklub. W piątek będziemy mogli obejrzeć spotkanie drużyn z dolnej połowy tabeli – TTS Polonia Bytom z ASTS […]

Po przerwie na zmagania w Lidze Mistrzów oraz Drużynowych Mistrzostwach Europy powraca LOTTO Superliga. Po jednym meczu piątkowej i niedzielnej kolejki pokaże Sportklub.

W piątek będziemy mogli obejrzeć spotkanie drużyn z dolnej połowy tabeli – TTS Polonia Bytom z ASTS Olimpią-Unią Grudziądz. Polonia w tym sezonie zdołała odebrać już punkty m.in. Akademii Zamojskiej i Politechnice Rzeszowskiej, Olimpia-Unia natomiast może się poszczycić wygraną z Dojlidami Białystok. Na tym etapie rozgrywek jednak te drużyny budują dopiero swoją pozycję w tabeli. W szóstej kolejce grudziądzanie podejmować będą drużynę z Zamościa, Polonia natomiast uda się na wyjazd do Lęborka. Pogoń do tej pory nie zanotowała zwycięstwa i w piątkowym meczu z Energą Manekin Toruń ponownie będzie jej o to ciężko. Akademia Zamojska natomiast zagra w najbliższej kolejce z inną akademicką drużyną z Podkarpacia – Fibrain KU AZS Politechniką Rzeszów.

Na drugim biegunie ligowej tabeli obiecująco wygląda sytuacja Dekorglassu Działdowo – obrońca tytułu we wtorek i środę odrobił zaległości z pierwszych dwóch kolejek, podczas których Patryk Chojnowski grał na igrzyskach paraolimpijskich. Wygrane z Morlinami Ostróda, a przede wszystkim z Dartom Bogorią Grodzisk Mazowiecki stawiają ich ponownie w roli faworytów do medali. W piątek Dekorglass uda się do Białegostoku na mecz z Dojlidami, natomiast w niedzielę przed kamerami zaprezentuje się w starciu z aktualnym wiceliderem, Lotto Polski Cukier Gwiazdą Bydgoszcz. Bydgoszczanie do Działdowa przyjadą po domowym meczu z beniaminkiem z Suchedniowa – pięć punktów zdobytych przez Orliczan robi jednak wrażenie, zwłaszcza te za zwycięstwo 3:1 z AZS-em AWFiS Balta Gdańsk. Gdańszczan określić można największym rozczarowaniem dotychczasowych czterech serii gier, a nadchodzący weekend nie będzie dla nich łatwy – AZS AWFiS czekają spotkania z Bogorią oraz Sokołowem S.A. Jarosław. Ta ostatnia drużyna liczy na łatwe zwycięstwo w piątkowym meczu „wędliniarskich derbów” z Morlinami Ostróda, która wciąż czeka na swoje pierwsze punkty. Większe szanse na nie będzie miała jednak w niedzielnym meczu z Politechniką Rzeszów. Weekend uzupełniają mecze Bogorii z Dojlidami oraz KS Global Pharma Orlicza 1924 Suchedniów z Energą Manekin Toruń.

PIĄTEK – 8 PAŹDZIERNIKA 2021

18:00 LOTTO Superliga – 5. kolejka: TTS POLONIA BYTOM – ASTS OLIMPIA-UNIA GRUDZIĄDZ na żywo