7. i 8. kolejka LOTTO Superligi w Sportklubie

W najbliższych dniach rozegrane zostaną kolejne dwie kolejki LOTTO Superligi. Zmagania najlepszych tenisistów stołowych grających w Polsce pokaże Sportklub. W piątek kamery zawitają do Gdańska, gdzie AZS AWFiS Balta podejmować będzie beniaminka z Zamościa. Gospodarze są faworytem spotkania – zajmują […]

W najbliższych dniach rozegrane zostaną kolejne dwie kolejki LOTTO Superligi. Zmagania najlepszych tenisistów stołowych grających w Polsce pokaże Sportklub.

W piątek kamery zawitają do Gdańska, gdzie AZS AWFiS Balta podejmować będzie beniaminka z Zamościa. Gospodarze są faworytem spotkania – zajmują szóste miejsce, mając za sobą już pauzę, w przeciwieństwie do 3S Polonii Bytom, zamykającej czołową siódemkę, mieszczącą się w trzech punktach straty do lidera. Tabelę otwiera LOTTO Zooleszcz Gwiazda Bydgoszcz, która wygrała wszystkie sześć spotkań, często w stosunku 3:2, wobec czego ma na koncie tyle samo punktów co Energa Manekin Toruń, która zwyciężyła czterokrotnie. To właśnie torunianie rozpoczną w czwartek siódmą kolejkę, meczem z Dekorglassem Działdowo, plasującym się w tabeli tuż za nimi. Z kolei do Bydgoszczy w piątek zawita Sokołów S.A. Jarosław – zajmujący dziewiąte miejsce obrońca tytułu to największe rozczarowanie ligi. O zmniejszenie straty do czołówki walczyć będzie Fibrain AZS Politechnika Rzeszów, która podejmować będzie Palmiarnię Zielona Góra. W meczu drużyn z dołu tabeli spotkają się Olimpia-Unia Grudziądz i Poltarex Pogoń Lębork, a do Bytomia na mecz z Polonią przyjedzie czwarta w tabeli Dartom Bogoria Grodzisk Mazowiecki. Pauzować w tej kolejce będą Dojlidy Białystok.

W niedzielę kibice przed telewizorami obejrzą mecz w Jarosławiu, gdzie Sokołów podejmować będzie akademików z Rzeszowa. Zwycięzca tego meczu z nadzieją będzie patrzył na wynik spotkania w Działdowie, gdzie faworyzowany Dekorglass podejmie 3S Polonię Bytom – zespół, w tabeli wyprzedzając ekipy Sokołowa i Politechniki. Ważne mecze dla układu czołówki rozegrane zostaną w Grodzisku i Białymstoku, dokąd przyjadą odpowiednio ekipy z Bydgoszczy i Torunia. O cenne punkty w walce o poprawę pozycji w Zielonej Górze powalczy AZS AWFiS Balta Gdańsk, natomiast o uciecze ze strefy spadkowej marzą drużyny z Zamościa i Grudziądza, które będą chciały wykorzystać pauzę Pogoni Lębork.

PIĄTEK – 2 PAŹDZIERNIKA 2020

18:00 LOTTO Superliga – 7. kolejka: AZS AWFIS BALTA GDAŃSK – UCZELNIA PAŃSTWOWA ZAMOŚĆ na żywo


NIEDZIELA – 4 PAŹDZIERNIKA 2020

15:45 LOTTO Superliga – 8. kolejka: SOKOŁÓW S.A. JAROSŁAW – FIBRAIN AZS POLITECHNIKA RZESZÓW na żywo

About Wojciech Nowakowski