7. kolejka 2. Bundesligi na kanałach Eleven Sports

Rozgrywki w 2 lidze niemieckiej nabierają szybkiego tempa. Kolejna seria spotkań zostanie rozegrana w środku tygodnia. Mecze odbędą się we wtorek, środę oraz czwartek. Dwa spotkania zostaną pokazane na antenie Eleven Sports. Tak wyrównanej sytuacji w tabeli nie było od […]

Rozgrywki w 2 lidze niemieckiej nabierają szybkiego tempa. Kolejna seria spotkań zostanie rozegrana w środku tygodnia. Mecze odbędą się we wtorek, środę oraz czwartek. Dwa spotkania zostaną pokazane na antenie Eleven Sports.

Tak wyrównanej sytuacji w tabeli nie było od dawna. Różnica między 1 drużyną (FC Koeln), a 14 (Aue) wynosi zaledwie 6 punktów. W kolejce tej dojdzie do dwóch bezpośrednich starć pomiędzy zespołami, które walczą o utrzymanie: Magdeburg – Duisburg oraz Aue – Sandhausen. Dojdzie również do starć ekip, które sąsiadują w tabeli: Regensburg – Heidenheim oraz Padeborn – Sankt Pauli.

We wtorek w Berlinie spotkają się drużyny, które w poprzednim spotkaniu zremisowały. O ile remis goście z Kiel mogą uznać za sukces (ponieważ zdobyli bramkę na 2:2 w 91 minucie grając na wyjeździe z Bochum). Gospodarzom tego meczu nie udało się wygrać z Bielefeld, mimo tego, że prowadzili od początku meczu i grali zdecydowanie lepiej. W zeszłym sezonie gracze Unionu i Kiel grali ze sobą dwukrotnie i stworzyli świetnie widowisko. W Kilonii był remis 2:2, a Berlinie wygrali podopieczni Andre Hofschneidera 4:3. Ciekawostką tych spotkań jest to, że większość bramek pada w pierwszej połowie. Czy tym razem będzie podobnie?

W czwartkowy wieczór na Trolli Arena Greuther Futh zmierzy się z Hamburg SV. Kibice obu drużyn w poprzednich spotkaniach musiały przełknąć gorzką pigułkę, ponieważ obie zespoły przegrały. Podopieczni Damira Buricia polegli z Heidenheim 2:0. Popularne Dinozaury przegrały u siebie 5:0 z zespołem, który walczy o utrzymanie. Kibice, którzy przybyli na Volkparkstadion nie mogli uwierzyć w to co zobaczyli. Ich zespół poniósł klęskę w kolejnym spotkaniu u siebie (w 6 kolejce z Regensburgiem oraz w 1 z Holstein Kiel). Porażka ta spowodowała spadek na drugie miejsce w tabeli. Zwycięstwo w tym starciu może dać jednej z drużyn fotel lidera.

WTOREK – 25 WRZEŚNIA 2018

18:25 2. Bundesliga – 7. kolejka: FC UNION BERLIN – HOLSTEIN KIEL na żywo
Ipla

CZWARTEK – 27 WRZEŚNIA 2018

20:30 2. Bundesliga – 7. kolejka: GREUTHER FURTH – HAMBURGER SV  na żywo
Ipla

About Mateusz Bartkowiak