8. kolejka PGNiG Superligi Kobiet w TVP Sport

Choć nie udało się rozegrać wszystkich spotkań 7. kolejki, w piątek rozpocznie się druga runda PGNiG Superligi szczypiornistek. Transmisję z pierwszego meczu 8. kolejki przeprowadzi TVP Sport. Ósmą serię spotkań zainauguruje starcie drużyn z piątej i szóstej pozycji w tabeli […]

Choć nie udało się rozegrać wszystkich spotkań 7. kolejki, w piątek rozpocznie się druga runda PGNiG Superligi szczypiornistek. Transmisję z pierwszego meczu 8. kolejki przeprowadzi TVP Sport.

Ósmą serię spotkań zainauguruje starcie drużyn z piątej i szóstej pozycji w tabeli Superligi. Młyny Stoisław Koszalin mają tylko punkt przewagi nad EKS-em Startem Elbląg, a zaciętą rywalizację w Koszalinie zapowiada też wynik pierwszego w tym sezonie starcia dwóch drużyn z siedzibą na północy kraju – w pierwszej kolejce Start wygrał 26:24. W roli faworytek do spotkania podejdą jednak gospodynie – zespół z Elbląga w tym sezonie na wyjeździe wygrał tylko z ligowym outsiderem z Chorzowa.

Ruch w tej kolejce prawdopodobnie nadal nie otworzy swojego dorobku punktowego – w sobotę podejmować będzie KPR Gminy Kobierzyce, wicelidera tabeli PGNiG Superligi Kobiet. Ciekawie zapowiada się drugie sobotnie spotkanie, w którym MKS Zagłębie Lubin zmierzy się przed własną publicznością z MKS-em Piotrcovią Piotrów Trybunaliski, który do plasujących się na trzecim miejscu Miedziowych traci cztery punkty. Przewodząca w lidze MKS Perła Lublin uda się natomiast na wyjazdowy mecz z przedostatnim w tabeli Eurobud JKS-em Jarosław.

PIĄTEK – 13 LISTOPADA 2020

16:40 PGNiG Superliga Kobiet – 8. kolejka: MŁYNY STOISŁAW KOSZALIN – EKS START ELBLĄG na żywo

Komentarz: Piotr Dębowski, Iwona Niedźwiedź

About Wojciech Nowakowski