9. kolejka PlusLigi w Polsacie Sport i Polsacie Sport News

Siatkarska PlusLiga nie próżnuje. Tuż przed Klubowymi Mistrzostwami Świata rozegrana zostanie 9. kolejka spotkań. W niej najciekawiej zapowiadają się pojedynki w Zawierciu i Warszawie. Kolejkę rozpoczniemy w piątek. Na początek na parkiecie pojawią się drużyny z dwóch przeciwległych biegunów. Cerrad Czarni […]

Siatkarska PlusLiga nie próżnuje. Tuż przed Klubowymi Mistrzostwami Świata rozegrana zostanie 9. kolejka spotkań. W niej najciekawiej zapowiadają się pojedynki w Zawierciu i Warszawie.

Kolejkę rozpoczniemy w piątek. Na początek na parkiecie pojawią się drużyny z dwóch przeciwległych biegunów. Cerrad Czarni Radom spisują się nadzwyczaj dobrze i nie zmienia tego ostatnia porażka ze Stocznią Szczecin. Radomianie zaliczyli serię sześciu wygranych z rzędu i zasłużenie znajdują się na miejscu wicelidera PlusLigi. Celem podopiecznych Roberta Prygla będzie utrzymanie tej pozycji, co nie powinno być nadzwyczajnym wyzwaniem w 9. kolejce, gdy do Radomia przyjedzie MKS Będzin. Przedostatni zespół rozgrywek w ośmiu dotychczas rozegranych meczach potrafił pokonać jedynie najsłabszych w PlusLidze siatkarzy z Rzeszowa. Właśnie Asseco Resovia zagra w drugim piątkowym meczu. Rzeszowianie po serii siedmiu spotkań bez wygranej, wreszcie przełamali się i w miniony weekend ograli Trefl Gdańsk. Nie pozwoliło im to na zmianę pozycji w tabeli. O to powalczą przed własną publicznością w starciu z Indykpolem AZS Olsztyn. Akademicy grają w kratkę i spisują się znacznie słabiej niż przed rokiem. Z trzema wygranymi w sezonie zajmują 8. lokatę już z pokaźną, 13-punktową stratą do lidera rozgrywek. Chociaż tabela na to nie wskazuje, wydaje się, że faworytem tego meczu jest rozpędzająca się Resovia.

O trzecie zwycięstwo powalczy GKS Katowice. Podopieczni Piotra Gruszki zanotowali niezły start sezonu. W trzech meczach zdobyli 7 punktów, ogrywając m.in. Asseco Resovię Rzeszów. Jednak od wygranej z ekipą z Podkarpacia, GieKSa notuje wyłącznie porażki i to bez zdobyczy punktowej. W efekcie Katowiczanie spadli na 11. pozycję. W zdecydowanie lepszej sytuacji jest Stocznia Szczecin, która przed tygodniem nie przestraszyła się wicelidera z Radomia i ograła Czarnych 3:1. Szczecinianie – co można było zobaczyć w starciu z Aluronem Virtu Wartą Zawiercie – nie mają jeszcze ustabilizowanej formy i w tym swojej szansy powinni upatrywać gospodarze. Natomiast zespół prowadzony przez Marka Lebiediewa ma ochotę sprawić kolejną niespodziankę, którą bez wątpienia byłoby ogranie Mistrzów Polski w najbliższą sobotę. Warta walczyć będzie nawet o wskoczenie na podium po 9. kolejce. Z kolei dla Skry Bełchatów ten mecz będzie ostatnim przetarciem przed Klubowymi Mistrzostwami Świata. To niewątpliwie się przyda, podobnie jak kolejne 3 punkty, bo ZAKSA już mocno odjechała obrońcom tytułu. Skra mimo pięciu wygrany ma już 8 „oczek” straty do Kędzierzynian.

Starcie dwóch ekip z dołu tabeli czeka nas w niedzielę. Cuprum Lubin jest jedyną drużyną, która ma już na swoim koncie rozegranych 9 spotkań – w tym awansem z 14. kolejki z ONICO Warszawa przegrane 1:3. Po stronie wygranych Lubinianie maja na razie tylko spotkania z GKS-em Katowice i MKS-em Będzin. Tylko punkt i zwycięstwo więcej ma Trefl Gdańsk, który również pierwszej części sezonu nie może zaliczyć do udanych. Zespół z Trójmiasta ma jeszcze zaległy mecz ze Stocznią, ale w aktualnej formie nie będzie faworytem tego meczu. Zdecydowanie większe szanse ma w Lubinie. Natomiast wyraźnego faworyta mamy w poniedziałkowym pojedynku. Dobrze prezentuje się Jastrzębski Węgiel, który aktualnie uzupełnia PlusLigową stawkę na podium, na co pozwoliły tylko dwie porażki – ze Stocznią i ZAKSĄ. Ta statystyka nie powinna się zmienić po najbliższym pojedynku. Do Jastrzębia przyjedzie Chemik Bydgoszcz, który potrafił sprawić niespodziankę, ogrywając Skrę Bełchatów, ale po dwóch początkowych wygranych, zanotowali serię pięciu porażek. Przerwali ją w ubiegły weekend, wygrywając z GKS-em Katowice.

Kolejka zakończy się dopiero we wtorek, kiedy to pod siatką spotkają się ONICO WarszawaZAKSA Kędzierzyn-Koźle. Gospodarze swoje 5. miejsce po części zawdzięczają wspomnianemu już pojedynkowi z Cuprum Lubin, ale z drugiej strony stołeczny zespół ma do rozegrania zaległe starcie z GKS-em Katowice, w którym będzie faworytem. Dlatego też podopieczni Stephana Antingi mogą w najbliższym czasie jeszcze tę pozycję poprawić. Tego już na pewno nie zrobi ZAKSA. Wicemistrz Polski od 2. kolejki nie oddaje pozycji lidera i na pewno nie uczyni tego w ten weekend, gdyż ich przewaga nad Radomianami to 5 punktów. Kędzierzynianie przed dwoma tygodniami po raz pierwszy stracili punkty w PlusLidze, pokonując dopiero po tie-breaku Resovię, ale w żaden negatywny sposób nie wpłynęło to na siatkarzy, którzy najpierw pokonali Cuprum, a w środę odnieśli pierwsze zwycięstwo w Lidze Mistrzów.

PIĄTEK – 23 LISTOPADA 2018

18:00 PlusLiga – 9. kolejka: CERRAD CZARNI RADOM – MKS BĘDZIN na żywo
Polsat Sport HDIpla

20:30 
PlusLiga – 9. kolejka: ASSECO RESOVIA RZESZÓW – INDYKPOL AZS OLSZTYN na żywo
Polsat Sport HDIpla

SOBOTA – 24 LISTOPADA 2018

14:45 PlusLiga – 9. kolejka: GKS KATOWICE – STOCZNIA SZCZECIN na żywo
Polsat Sport HDIpla

17:30 
PlusLiga – 9. kolejka: ALURON VIRTU WARTA ZAWIERCIE – PGE SKRA BEŁCHATÓW na żywo
Polsat Sport HDIpla

NIEDZIELA – 25 LISTOPADA 2018

14:45 PlusLiga – 9. kolejka: CUPRUM LUBIN – TREFL GDAŃSK na żywo
Polsat Sport HDIpla

PONIEDZIAŁEK – 26 LISTOPADA 2018

18:00 PlusLiga – 9. kolejka: JASTRZĘBSKI WĘGIEL – CHEMIK BYDGOSZCZ na żywo
Ipla

WTOREK – 27 LISTOPADA 2018

19:00 PlusLiga – 9. kolejka: ONICO WARSZAWA – ZAKSA KĘDZIERZYN-KOŹLE na żywo
Ipla

About Dawid Borucki

https://twitter.com/d_boruc, redaktor TakSięGra, sędzia WZPR, student politologii i dziennikarstwa (UAM Poznań)