Alpejski Puchar Świata w Eurosporcie 1

Kolejny weekend alpejskiego Pucharu Świata rozegrany zostanie w na stokach gospodarzy międzywojennych igrzysk olimpijskich. Zawody w Chamonix i Garmisch-Partenkirchen transmitować będzie Eurosport 1. We Francji, która pierwsze zimowe igrzyska olimpijskie zorganizowała w 1924 roku jako Tydzień Sportów Zimowych przed letnimi […]

Kolejny weekend alpejskiego Pucharu Świata rozegrany zostanie w na stokach gospodarzy międzywojennych igrzysk olimpijskich. Zawody w Chamonix i Garmisch-Partenkirchen transmitować będzie Eurosport 1.

We Francji, która pierwsze zimowe igrzyska olimpijskie zorganizowała w 1924 roku jako Tydzień Sportów Zimowych przed letnimi igrzyskami w Paryżu, rozegrane zostaną dwa męskie slalomy. Gospodarze liczą przede wszystkim na kolejne podia Clémenta Noëla i Alexisa Pinturalt, którzy w poniedziałek w Schladming przegrali jedynie z Marco Schwarzem. Lider klasyfikacji slalomowej będzie z pewnością chciał powiększyć swoją przewagę nad Sebastianem Foss-Solevågiem – po rywalizacji w Chamonix pozostaną jedynie dwa slalomy, a Schwarz ma już ponad 130 punktów zapasu nad Norwegiem, który niespodziewanie lideruje swojej kadrze wobec słabszego sezonu Henrika Kristoffersena.

Panie z kolei zaprezentują się w dwóch supergigantach w Garmisch-Partenkirchen – miejscowości kojarzącej się przede wszystkim fanom skoków narciarskich z konkursu Turnieju Czterech Skoczni, ale również mającej olimpijską historię, choć skażoną ówczesnymi rządami nazistów w Niemczech. Na około tydzień przed 85. rocznicą tamtej rywalizacji Niemki nie znajdują się w gronie faworytek do wysokich pozycji. Spośród dotychczasowych zaledwie trzech supergigantów dwa wygrała Lara Gut-Behrami, a jeden Ester Ledecká. W ostatnim starcie przed mistrzostwami świata w konkurencji z założenia łączącej elementy szybkościowe i techniczne zobaczymy niemal całą czołówkę Pucharu Świata – zabraknie jednak m.in. Mikaeli Shiffrin, Michelle Gisin, Wendy Holdener czy Kathariny Liensberger – wszystkie specjalizują się przede wszystkim w slalomie.

SOBOTA – 30 STYCZNIA 2021

09:20 Puchar Świata, Chamonix, Francja: 1. PRZEJAZD SLALOMU MĘŻCZYZN 


10:30 Puchar Świata, Garmisch-Partenkirchen, Niemcy: ZJAZD KOBIET 


12:30 Puchar Świata, Chamonix, Francja: 2. PRZEJAZD SLALOMU MĘŻCZYZN 


NIEDZIELA -31 STYCZNIA 2021

09:20 Puchar Świata, Chamonix, Francja: 1. PRZEJAZD SLALOMU MĘŻCZYZN 


10:30 Puchar Świata, Garmisch-Partenkirchen, Niemcy: SUPERGIGANT KOBIET 


12:30 Puchar Świata, Chamonix, Francja: 2. PRZEJAZD SLALOMU MĘŻCZYZN 

About Wojciech Nowakowski