Alpejski Puchar Świata w Eurosporcie

W najbliższy weekend specjaliści od narciarstwa alpejskiego rywalizować będą w Bansku i Kitzbühel. Transmisje z zawodów Pucharu Świata przeprowadzi Eurosport. Panie, które wystąpią w Bułgarii, zmierzą się w konkurencjach szybkościowych – w piątek i sobotę rozegrane zostaną biegi zjazdowe (jeden […]

W najbliższy weekend specjaliści od narciarstwa alpejskiego rywalizować będą w Bansku i Kitzbühel. Transmisje z zawodów Pucharu Świata przeprowadzi Eurosport.

Panie, które wystąpią w Bułgarii, zmierzą się w konkurencjach szybkościowych – w piątek i sobotę rozegrane zostaną biegi zjazdowe (jeden jako „odrabiany” po odwołaniu rywalizacji w Val d’Isere), natomiast w niedzielę supergigant. Pomimo że na liście startowej znajduje się Mikaela Shiffrin, ciężko wierzyć, że odegra tutaj główną rolę. Oczy kibiców skierowane będą zapewne na Ester Ledecką oraz Włoszki na czele z trzecią w klasyfikacji generalnej Pucharu Świata Federicą Brignone.

Panowie rywalizować będą w supergigancie, zjeździe i slalomie. Ta druga konkurencja jest tą, na którą kibice narciarstwa alpejskiego czekają cały rok – rozgrywana jest na najtrudniejszej w cyklu trasie Streif. Stok zebrał już pierwszą ofiarę w tym roku – Dominik Paris, który świetnie zakończył rok 2019 dwoma zwycięstwami w Bormio i miał walczyć o Małą Kryształową Kulę za zjazd, podczas treningu doznał kontuzji więzadeł krzyżowych kolana, która wyeliminowała go z rywalizacji do końca sezonu.

PIĄTEK – 24 STYCZNIA 2020

09:30 Puchar Świata, Bansko, Bułgaria: ZJAZD KOBIET 
*(o 15:55  w Eurosport 2 HD)
Eurosport PlayerIpla

11:20 Puchar Świata, Kitzbühel, Austria: SUPERGIGANT MĘŻCZYZN 
Eurosport PlayerIpla

SOBOTA – 25 STYCZNIA 2020

09:35 Puchar Świata, Bansko, Bułgaria: ZJAZD KOBIET 
*(o 19:00  w Eurosport 1 HD)
Eurosport PlayerEurosport 1 HDIpla

11:25 Puchar Świata, Kitzbühel, Austria: ZJAZD MĘŻCZYZN 
Eurosport 1 HDEurosport PlayerIpla

NIEDZIELA – 26 STYCZNIA 2020

09:05 Puchar Świata, Bansko, Bułgaria: SUPERGIGANT KOBIET 
*(o 11:30  w Eurosport 2 HD)
Eurosport PlayerIpla

10:30 Puchar Świata, Kitzbühel, Austria: 1. PRZEJAZD SLALOMU MĘŻCZYZN 
Eurosport PlayerIpla

13:00 Puchar Świata, Kitzbühel, Austria: 2. PRZEJAZD SLALOMU MĘŻCZYZN 
Eurosport PlayerIpla

About Wojciech Nowakowski